Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zakup Note I 1.4 88KM


analyzer65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Zakup, nie zakup. Zwał jak zwał.

W bliskiej rodzinie zmarł właściciel Note I 1.4 88KM, wersja acenta. Sprawy notarialne w toku itd. Spadkobiercy zgodni więc na problem nie zanosi się.

Auto z 2010r, ok 130kkm przebiegu, bezwypadkowe, w posiadaniu zmarłego już właściciela od 5 lat, może ciut więcej. Ogólnie zadbane, bez grama rdzy na nadwoziu czy podłodze. Progi, ranty drzwi itd super stan. Nie poobijane.

W aucie na pewno do wymiany sprężyna przód (pęknięta) i pewnie amortyzatory ponieważ nie wylane, a noszą dość znaczną ilość korozji. Do tego na pewno hamulce przód czyli tarcze i klocki hamulcowe. Tył do weryfikacji ale z tego co widziałem to sprężyny i amortyzatory lepiej zmienić od razu bo też korozja widoczna więc... Pewnie akumulator bo od lutego 2021r w zasadzie auto stoi pod chmurką. Do tygodnia wstecz odpalane ale obecnie akumulator padł. Sprawdzić klimatyzację i ją odgrzybić wypadałoby.

Zastanawiam się czy nie odkupić tego auto (trzeba by spłacić 2 osoby z wartosci pojazdu), zrobić co konieczne i używać jakiś czas. Auto ogólnie zadbane. Po wymianie oleju, filtrów czyli podstaw. 

Model ogólnie wart 16 do 17k, za 13k do sprzedania komuś obcemu bo wiadomo, by zrobić wszystko kompleksowo w warsztacie to uzbiera się kwota ok 2k na pewno. Może coś wyjdzie po drodze. Gdybym miał odkupić to auto spłacając 2 spadkobierców to w 10k zamknąłby się zakup z naprawą. Wg mnie warto rozważyć ale jeszcze postanowiłem napisać temat jakby tak ktoś postronny wypowiedział się.

Auto jako drugi byśmy mieli, bardziej tak awaryjnie ale z myślą o komforcie sprzedaży obecnego bo mieliśmy zamiar i tak zmienić obecne auto, a chodzi też o mobilność na czas poszukiwania nowego nabytku oraz ogólnie dojazd żony do pracy, młodego do żłobka odwieźć, na zakupy itd...

Edytowane przez analyzer65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HOROWITZ napisał:

Jak brzmi pytanie w zwiazku z tym ?

Czy to dobry pomysł?

Ogólnie auto typowo miejskie. Nie psuło się wcześniej. Jest po wymianie kpl sprzęgła. Świec zapłonowych (irydowe), usunięty już dość dawno temu wyciek spod pokrywy zaworów.

Obecnie wszędzie sucho.

2 kpl opon. Letnie, zimowe. Stan dobry. Te 2 kpl można sprzedać i kupić 1kpl wielosezonowych. Rozmiar 15" więc drogie nie będą.

Edytowane przez analyzer65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie widzisz same plusy.Minusy same się pojawią po zakupie.W sumie za tę cenę ja bym kupił.Wydaje ni sie ,z w kazdym przypadku będziesz żałował.Jeśli nie kupisz będzie żal .że nie kupiłeś-jeśli kupisz to przy najbliższej awarii,że kupiłeś 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, HOROWITZ napisał:

Na razie widzisz same plusy.Minusy same się pojawią po zakupie.W sumie za tę cenę ja bym kupił.Wydaje ni sie ,z w kazdym przypadku będziesz żałował.Jeśli nie kupisz będzie żal .że nie kupiłeś-jeśli kupisz to przy najbliższej awarii,że kupiłeś 😀

Tu masz rację ale raczej zaryzykuję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...