Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

E11 Nie działające przednie wycieraczki


hakos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie! Pewnego deszczowego poranku przednie wycieraczki w moim Notku stanęły. Więc wziąłem się za rozbiórkę i kontrolę. Sprawdziłem bezpieczniki w kabinie i IPDM. Następie wyciągnąłem cały mechanizm i spiąłem na krótko z akku - ruszył. Mimo to kupiłem nowy silnik, który po podpięciu do kostki również nie idzie.  Dodam, że tylne wycieraczki działają. 

Szukam konkretnego przekaźnika odpowiedzialnego za pracę wycieraczek. Ze schematów wyczytałem, że w IPDM znajdują się dwa. Główny i sterujący. Grzebiąc dalej nie znalazłem odpowiednio opisanych na schematach. Może mi ktoś rozjaśnić sprawę gdzie one się znajdują?

schemat el. wycieraczek przednich

image.thumb.png.fc43ff0cacdbef66e014fc5c1eb4ed46.png

 

skrzynka IPDM

image.thumb.png.675fe25cf1bbef163eba16bb76e6631f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie wie gdzie one się znajdują, to pewnie producent ukrył je tak aby tylko serwis wiedział gdzie są te przekaźniki....

Zakopane w gąszczu kabli i osprzętu :( przykre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to że nikt nie chce powiedzieć/ napisać, ale to psuje się bardzo rzadko i mało kto to przerabiał. Elektryka w Notkach jest na prawdę solida i mało kiedy jest z nią problem. To plus, minus jak coś się stanie bo nie wiadomo gdzie szukać.

Na forum powinna być rozpiska bezpieczników i przekaźników, może po nazwach i numerach dojdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E11 najczęściej zaciera się mechanizm. Po nasmarowaniu i oczyszczeniu udaje się go odpalić. Z elektrykę chyba nikt tu nie maił problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Elektromechanik rozgryzł sprawę. Przekaźnik tudzież sterownik znajduje się faktycznie w skrzynce IPDM, ale po jego drugiej stronie (na płytce z elektroniką) wlutowany jako część niewymienna. Uszkodzenie tej części było moim problemem. Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 24.05.2021 o 09:50, ranger napisał:

W E11 najczęściej zaciera się mechanizm. Po nasmarowaniu i oczyszczeniu udaje się go odpalić. Z elektrykę chyba nikt tu nie maił problemu.

Dużo z tym roboty? U mnie ostatnio piszczy i boję się,  że wycieraczki padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...