Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Czujnik ciśnienia opon


michal_k77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Nie mogę sobie poradzić z problemem dot. czujnika ciśnienia opon

Kilka faktów:
* Acenta 1.2, benzyna, 2015
* auto kupione miesiąc temu, od początku świeciła się kontrolka czujnika ciśnienia opon, ale wyszedłem z założenia że z czasem przestawnie świecić (świeżo po zmianie opon), od tego czasu przejechałem ok. 600 km, problem nie ustąpił
* kalibracja opon nie powiodła się, tj. nic nie daje
* cały czas pojawia się komunikat, że wartości ciśnienia opon pojawią się w trakcie jazdy autem (tj. komunikat jest oczywiście po angielsku)
* w serwisie ogumienia komputer został podpięty do diagnostyki, zero błędów, wszystkie czujniki są widoczne, zgłaszają ciśnienie (czyli odpada problem np. z bateriami)
* ciśnienie w oponach jest oczywiście poprawne

W ostateczności podjadę 60 km do serwisu, ale pomijając paliwo, nie będzie to kosztowało 30 zł jak w serwisie ogumienia (za diagnostykę)
Podpowiedzcie proszę, czy coś jeszcze przyszłoby Wam do głowy w temacie sprawdzenia, co może być nie tak? Coś pominąłem?

Pozdrawiam,
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, moje czujniki z drugiego kompletu, nie oryginalne z oporem zaskakują, zwykle dopiero przy dłuższej trasie z wyższa prędkością. W mieście nie ma szans ich odpalić. Oryginalne szybko, po kilku km zaskakują. Może po prostu nie są przeznaczone do Nissana, maja inny kod wpisany albo nie ta częstotliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
3 godziny temu, michal_k77 napisał:

Podpowiedzcie proszę, czy coś jeszcze przyszłoby Wam do głowy w temacie sprawdzenia, co może być nie tak? Coś pominąłem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, ale widziałem ten filmik, zrobiłem identycznie to samo, i kicha, nie pomaga... 
Wczoraj byłem u kolejnego mechanika, kolejna diagnostyka i to samo -> czujniki się zgłaszają (choć nie pokazywały ciśnienia w oponach), zero błędów w komputerze

Jako że mocno ogarnęła mnie desperacja (frustracja...), podpowiedziałem aby odłączyć akumulator, zadziałało 😁 Nie mam pojęcia, na co miało to wpływ (na pewno nie na radio, które ma jakieś podtrzymanie, gdyż po podłączeniu akumulatora po 15 sekundach pokazywało prawidłową godzinę), ale pomogło. Wiem, mogłem wcześniej zrobić to samo w garażu, ale z drugiej strony, skoro w łącznie 3 warsztatach na to nie wpadli, to nie mam specjalnych wyrzutów sumienia haha

Wystarczyło przejechać 200 metrów a na wyświetlaczu pojawiły się wartości ciśnienia a komunikat o błędzie zniknął. 
Temat uważam za zamknięty, dziękuję za zaangażowanie i podpowiedzi!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie.

Wczoraj wymienilam kola, zwykle po przejechaniu okolo 20 km poawil sie odczyt cisnienia, ja przejechalam juz ponad 50 km i ciagle nic, czy jest jakis sposob wymuszenia sychronizacji nowych czujnikow ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
1 godzinę temu, monika99 napisał:

Wczoraj wymienilam kola, zwykle po przejechaniu okolo 20 km poawil sie odczyt cisnienia, ja przejechalam juz ponad 50 km i ciagle nic, czy jest jakis sposob wymuszenia sychronizacji nowych czujnikow ???

Wstawiłem wyżej film - zastosuj. W dziale Pulsara wstawiłem dodatkowo szczegółowy opis zastosowanej w moim przypadku procedury.
Miałem to samo nawet po rotacji kół. Sporo czasu komputer nie mógł skumać, że przednie koła są teraz z tyłu, a tylne z przodu. Po rotacji napompowałem przód 2,3 a tył 2,1 zgodnie z procedurą, a komp nijak tego nie przyswoił. Też zacząłem od kalibracji, najeździłem się i nic. Dopiero procedura opisana TUTAJ przyniosła oczekiwany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piekne dzieki, przeczytalam uwaznie i w najblizszym czasie bede sie tym bawic, jednak u mnie wogole nie pokazuje cisnien, tylko zolty trojkat z wykrzyknikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, monika99 napisał:

Piekne dzieki, przeczytalam uwaznie i w najblizszym czasie bede sie tym bawic, jednak u mnie wogole nie pokazuje cisnien, tylko zolty trojkat z wykrzyknikiem.

A te czujniki ciśnienia działały już wcześniej w Twoim aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, te jeszcze nie byly w moim aucie, ale sa to oryginalne od QQ, wczoraj zrobilam nastepe 50km i czujniki sie obudzily, teraz musze sprawdzic, czy wlasciwe kola pokazuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2021 o 12:15, monika99 napisał:

Witajcie.

Wczoraj wymienilam kola, zwykle po przejechaniu okolo 20 km poawil sie odczyt cisnienia, ja przejechalam juz ponad 50 km i ciagle nic, czy jest jakis sposob wymuszenia sychronizacji nowych czujnikow ???

20-50km to bardzo dużo... mi się ciśnienie pokazuje po ok. 1 km. Po rotacji kół też się pojawiła informacja o ciśnieniu praktycznie od razu
(używałem tylko opcji Calibrate w ustawieniach komputera).

Edytowane przez Jacoob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasciwie nic, zrobilam nastepne 50 km i czujniki sie obudzily, nastepnie , napompowalam do trzech kol 2,6 at a do jednego wlasciwe cisnienie, zrobilam kolko i zobaczylam wskazania cisnienia, nastepnie w kolejnym kole to powtorzylam i w nastepnym i wiem, ze u mnie czujniki wskazuja poprawnie (to byl babski sposob)😊

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...