Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy da się bez odpalania silnika?


filip45
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy w QQ j11  z systemem keyless go  można  cokolwiek  włączyć w kabinie bez odpalenia silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje,   ide sprawdzić  jak działa  a słuchaj mam jeszcze pytanie odnośnie  ręcznego chamulca , go się nieda  odblokować bez odpalenia silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, filip45 napisał:

Mam pytanie czy w QQ j11  z systemem keyless go  można  cokolwiek  włączyć w kabinie bez odpalenia silnika ?

Masz to w instrukcji samochodu - można normalnie jak w każdym bezkluczykowym włączyć zapłon - czyli nacisnąć START bez sprzęgła/hamulca.

59 minut temu, filip45 napisał:

Dziękuje,   ide sprawdzić  jak działa  a słuchaj mam jeszcze pytanie odnośnie  ręcznego chamulca , go się nieda  odblokować bez odpalenia silnika?

Tez jest to w instrukcji - można tylko gasząc silnik wymusić jego nie zaciągnięcie. Bo zgaszeniu silnika wg mnie nie ma możliwości jego odblokowania. Co było źródłem problemów - ktoś pisał, że padł mu akumulator, a samochód miał w garażu przodem do ściany i maił problem wyszarpać go na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec zwalniasz po nacisnieciu noznego kiedy chcesz.
Keyless nic nie zmienia działa jak normalna stacyjka. Tylko trzeba przeczytać :)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz puścić ręczny bez odpalania, to naciskasz Start bez sprzęgła, wtedy uruchomi się tzw. "zapłon" czyli zaświecą się kontrolki, ale silnik pozostanie zgaszony. I teraz na "zapłonie" wciskasz hamulec i guzikiem ręcznego zwalniasz hamulec ręczny. Jak już będzie zwolniony to ciągle bez sprzęgła wciskasz przycisk Start i wyłączasz "zapłon". Ręczny zostaje zwolniony - u mnie działa. 

Tak na marginesie w instrukcji to wszystko można przeczytać 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smakor napisał:

Hamulec zwalniasz po nacisnieciu noznego kiedy chcesz.
 

Na zgaszonym silniku??

Pierwsze słyszę - ale jutro sprawdzę - choć jestem pewny na 100%, że takiej możliwości nie ma.

Chyba, że jak kolega pisze masz na myśli włączony zapłon (czyli mój skrót myślowy silnik). Ja nie lubię włączać zapłonu "na sucho" bez uruchamiania silnika.

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Xie:

1. Zaciągasz kiedy chcesz tylko nożny wciśnięty (bez kluczyka, bez zapłonu bez silnika)
2. Zwolnic możesz tylko jak masz "przekręcony kluczyk" bez silnika, tylko noga na nożnym (dobre bo dzieci nie zwolnią jak zostawiłeś je w aucie bez kluczyków)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...