Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Jak zdjąc bok drzwi?


Gość tian

Rekomendowane odpowiedzi

spotkały mnie dzisaj dwie male tragednie. Nie wie ktoś jak zdemontować tepicerke z przednich dzwi w k11 3d? Musialem dzisaj zdjac listwe pod szybą w dzwiach - zaczela drzeć o szybe razem z piachem ktory sie na niej znajdował :(. Do wnetrza drzwi wpadlymi te plaskitowe zatrzaski ktore trzymaja listwe ](*,) ktora teraz teraz nie dociska i wlewa sie woda a to jak wiadomo nieodzownie kojaży sie z rdzą!!! :evil: wiem ze temat moze banalny ale naprawde mam problem dzeszcz i snieg pada :(

 

szukalem na forum i nie znalazlem tematu...

 

Serdeczne dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdejmuje się bardzo prosto, robiłem to nie raz. Odkręcasz rączkę, zdejmujesz korbkę od szyb(chyba ze masz elektryczne), odkrecasz plastik od otwierania drzwi, podwarzasz śrubokrętem i wyciągasz.

Teraz juz pozostaje tylko mocna ciągnąć za tapicerke która trzyma się na zatrzaskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdejmuje się bardzo prosto, robiłem to nie raz. Odkręcasz rączkę, zdejmujesz korbkę od szyb(chyba ze masz elektryczne), odkrecasz plastik od otwierania drzwi, podwarzasz śrubokrętem i wyciągasz.

Teraz juz pozostaje tylko mocna ciągnąć za tapicerke która trzyma się na zatrzaskach.

 

Dzęki za odpowiedz. plastik do drzwi odkrecilem ale nie wiem jak odrkecic raczke do otwierania. mam wyszarpac kolki? wczoraj wyrwalem z boku drziure (ulamał si otwor na kolek w plycie) - zrobie jakis sciagacz z blachy do tego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczka ma 2 śrubki od spodu. Odkręcasz i po sprawie.

A cała tapicerkę, tak właśnie trzeba hmm ... "wyrwać". Ja zawsze odczepiam po kolei od tyłu drzwi przechodząc do przodu. Wyciagałem wiele razy i póki co obyło się bez strat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rączka do otwierania drzwi od wewnątrz (taka szara, nie za duża) jest na zatrzaskach. Najpierw podważasz ją od dołu i od góry od przodu auta (1 i 2 na fotce poniżej, w dowolnej kolejności, ciągnąc do siebie), a potem odchaczasz zatrzask z tyłu (3 na fotce, ciągnąc do tyłu auta, potem całość do przodu).

klamka.jpg

I tak naprawdę nie zdejmujesz klamki, tylko ramkę dookoła niej, klamka zostaje ;).

PS. Nie miałem akurat fotki, więc to nie moje auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumielismy sie, raczke odkreciłem (banalne) ale nie wiem jak zdjac klamke ...

 

A to sorki. Dlatego też się trochę zdziwiłem :lol: Kolega powyżej już napisał jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domiss Wielkie Dzięki za pełną i profesjonalną odpowiedź, Piotri również. dzisaj sobie to poprawie.

 

Zadzwonie do strażakow zeby mi ta wodę z drzwi wypompowali - Joke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...