Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z nawiewem Nissan Pathfinder d40


freezy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z nawiewem a mianowicie wiele tylko do przodu na twarz ,nie przestawia sie nawiew ani na nogi ani na szybę czy ktoś z kolegów może wie o co chodzi ?! ,z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, freezy napisał:

Witam mam problem z nawiewem a mianowicie wiele tylko do przodu na twarz ,nie przestawia sie nawiew ani na nogi ani na szybę czy ktoś z kolegów może wie o co chodzi ?! ,z góry dziękuję za pomoc

Prawdopodobnie padł lub padły silniczki do regulacji kierunku nawiewu. Włóż głowę pod deske i przestawiaj nawiewy jeżeli nic się nie rusza to masz winowajace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie:)  a czy mogłabyś mi wskazać miejsce tych silniczków ? ,,jak t się dostać i gdzie znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, freezy napisał:

ok dzięki wielkie:)  a czy mogłabyś mi wskazać miejsce tych silniczków ? ,,jak t się dostać i gdzie znaleźć ?

Na dole zdjęcie obudowy mechanizmu zmiany kierunku nawiewu. Znajduje się ono po stronie kierowcy za jakim sterownikiem. Na zdjęciu z brązową wtyczka to pedal  przyspieszenia A po prawej z cyferkami to ten steronik. Drugi moze byc po drugiej stronie. 

20210529_150110.jpg

Edytowane przez marcin1621
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

halo, cześć

to może lepiej zrób autotest systemu z panelu klimatyzacji.klimatu - sam podpowie który z zamykaczy nie działa. Na szczęście to dość tani element (masz ich pięć) ale wymiana to dłubanina - jeśli ktoś lubi i ma czas, nawet dość prosta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 08:11, ert napisał:

halo, cześć

to może lepiej zrób autotest systemu z panelu klimatyzacji.klimatu - sam podpowie który z zamykaczy nie działa. Na szczęście to dość tani element (masz ich pięć) ale wymiana to dłubanina - jeśli ktoś lubi i ma czas, nawet dość prosta. 

A powiesz mi jak zrobić ten autotest ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo cześć,

procedura zależy od wersji Patha: z nawigacją lub bez. 

- dla wersji z nawigacją: wyłącz radnio, naciśnij i przytrzymaj guzik 4 na panelu sterowania AV oraz przekręć pokrętło power/volume. Pojawi się na ekranie program diagnostyczny. Zejdź w dół, do "Confirmation/Adjustment" joystikiem. Poniżej znajdziesz "Auto Climate Control". Naciśnij joystikiem i już. Wskaźnik ustawu wentylatora będzie migał przez cały test. Błędy zostaną wyświetlone w miejscu temperatury. Wyjście guzikiem BACK na panelu AV. 

- dla wersji bez nawigacji: naciśnij AUTO na sterowniku klimy, przekręć razem pokrętło ustawu wentylatora (w lewo) i pasażera (w prawo). Puść pokrętła i naciśnij guzik AUTO ponownie - przez 2 sekundy. Wskaźnik ustawu wentylatora na ekranie będzie migał przez cały test. Na wyświetlaczu będą się kolejno wyświetlały kody błędów, jeśli zostaną znalezione. Będzie się tak działo aż do wyłączenia testu. By wyłączyć test naciśnik jakikolwiek guzik na panelu klimy. System wyłączy się całkowicie. 

Kody błędów dołączam w załączniku, nie chce mi się przepisywać. Jeśli będziesz szukał całej instrukcji serwisowej, sekcja ATC, strona - od 50-tej. 

W razie pytań, pisz. Jestem jeszcze. 

Zrzut ekranu 2021-10-25 o 22.48.36.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...