Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan QQ J11 Podłączenie podświetlenia lusterek w osłonach przeciwsłonecznych


NQQ2017
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Proszę o pomoc szanownego grona forum, czy ktoś wie gdzie znajdują się fabryczne kostki w instalacji do podłączenia podświetlenia lusterek w osłonach przeciwsłonecznych?. (może ktoś ma zdjęcia) 

Pytam bo nie chcę na ślepo rozbierać słupków czy podsufitki w poszukiwaniu "zaślepionych" kostek i pytanie czy w ogóle Nissan je przygotował, bo np bufera nie mam a instalacje do podłączenia (kostkę) i owszem. 

Dziękuję 

 

 

Screenshot_20210316-121017_Allegro.jpg

Screenshot_20210326-112115_Chrome.jpg

Edytowane przez NQQ2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno tak jednoznacznie odpowiedzieć czy są kostki.A zdjąć osłonę słupka jest dość łatwo,inaczej nie sprawdzisz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsunąć nakładkę słupka nie ma problemu ale żeby wypiąć spinki i nie poniszczyć to już jest niestety problem (chyba że znasz jakiś dobry na to sposób i możesz zdradzić) dla tego pytam grono może już ktoś ten temat przerabiał, może nawet robił zdjęcia. 

Odciągnełem nakładki na tyle ile można było ale widziałem tylko białe przewody od kurtyny, więc jak bym wiedział  chociaż z której strony mam się ich (tych kostek) spodziewać to było by dużo łatwiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że kostek nie ma. Przed faceliftingiem w cennikach tylko tekna to miała. Po faceliftingu nie bardzo znajduje tą opcję w wyposażeniu - albo była standardowa i się nie chwalili, albo wyleciało nawet z tekny. Tak czy inaczej kostki najprawdopodobniej będą tylko wtedy jeśli wiązka w twojej wersji wyposażenia, która łączy m. in.czujniki/ kamery na szybie i lusterko wsteczne będzie posiadała niemal wszystkie opcje z tekny (ale nawet to nie gwarantuje tego). Inaczej kostek raczej nie będzie. 

Możesz spróbować na stronie 7zap dla Nissan wklepując swoją wersję wyposażenia.

https://nissan.7zap.com/en/el/qashqai/j11e/

Jeśli tam wyjdzie, że twoja wiązka jest akurat taka jak w teknie to kostki masz. Inaczej loteria i słupki do ściągania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkek,ja mam acentę po liftingu i podświetlane lusterka mam ,nie zbadane są pomysły Nissana...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję że jak w kufrze znalazłem kostkę od bufera to i może nie zmieniali instalacji od podświetlenia. 

Jak by ewentualnie ktoś wiedział skąd się rozchodzi wiązka to było by super. 

Dzięki Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego pisałem, że po liftingu może być inaczej. W cennikach nie jest wyszczególnione nawet dla tekny to podświetlanie (przynajmniej ja nie zauważyłem), więc może po lifcie poza visia, już każda wersja miała podświetlanie. Przed liftem tylko tekna teoretycznie miała, więc kostki najpewniej się mogły trafić tylko w modelach, które przez jakieś pakiety technologiczne lub opcje podciągały ten obszar pod teknę i wtedy nissan pakował wiązkę taką jak w teknie. Ja tak w pulsarze dołożyłem skĺadanie lusterek na wiązce drzwi. Co do wyjscia kostki na bufer jest ona najpewniej z wiązki kabinowej - tutaj nissan z tego co wyczaiłem z numerów OE, najmniej różnicował wiązkę. U mnie w pulsarze mam wyjście na czujnik poziomowania świateł led, kostkę to sterowania spryskiwaczy kamery cofania i pompy powietrza do kamery a mój pulsar nawet nie ma kamery i radia z nawigacją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2021 o 08:40, JACKO29 napisał:

Tomkek,ja mam acentę po liftingu i podświetlane lusterka mam ,nie zbadane są pomysły Nissana...

Jeśli mógł bym doprecyzować "po lifcie" czyli tą po drugiej połowie 2017 tak? bo jeśli ta od 2013 do pierwszej połowy 2017 to jest ta z okrągłymi światłami przeciw mgielnymi. 

Edytowane przez NQQ2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem bazuje na tym co jest w rozpisce w cennikach i trochę na tym co grzebałem w moim pulsarze oraz po numerach OE. Przed liftem zarówno qq j11, jak i pulsar miały podświetlane osłony przeciwsłoneczne zgodnie z cennikiem tylko w wersji tekna. Wiązka nazwijmy dachowa musiałaby odpowiadać przed liftem tej z tekny czyli najpewniej szyber dach, adaptacyjne światła drogowe, kamera (bo chyba tam jest) w tej wnęce przed lusterkiem wstecznym, samościemniające lusterko, czujnik zmierzchu, wszystko to co w teknie. Jeśli np. ktoś miał w roczniku 2013-2017 inną wersję niż tekna, ale miał dopakowane w opcje jak w teknie (o ile w ogóle to było możliwe) to jeśli nie miał podświetlanych osłon to pewnie kostki są. No chyba, że nissan był tak małostkowy, że nawet z powodu kostek pod osłony też różnicował wiązke. Po lifcie nie widzę w cenniku nic o podświetlanych osłonach, ale jeśli osoby z wersją acenta, nconnecta po lifcie piszą, że mają to najpewniej od 2017 był to stansard poza najpewniej wersją visia. 

NQQ2017 podaj mi vin na priv to Ci sprawdzę jaką masz dokładnie tą wiązkę i będziemy mogli stwierdzić jaka jest - numer OE. A i czy masz przed czy poliftowy? Bo jakbym miał po nicku oceniać to mi się łapie na polift :) No chyba, że zakup 2017, a produkcja przedlift...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tomkek1912 napisał:

 

NQQ2017 podaj mi vin na priv to Ci sprawdzę jaką masz dokładnie tą wiązkę i będziemy mogli stwierdzić jaka jest - numer OE. A i czy masz przed czy poliftowy? Bo jakbym miał po nicku oceniać to mi się łapie na polift :) No chyba, że zakup 2017, a produkcja przedlift...

Dziękuję za poświęcony czas, ja tu zaglądam gdy znajdę wolną chwilę. 

Pacjentem jest NQQ z produkcji od 2013 do połowy 2017 bo mniej więcej w drugiej połowie 2017 był już nowy lift z okrągłym klaksonem i prostokątnymi światłami przeciw mgielnymi. 

Mój NQQ Acenta jest z końca produkcji pierwszej połowy 2017 roku (jeszcze z okrągłymi światłami przeciw mgielnymi) . 

Ma pakiet z kamerą na szybie, czujnikiem znaków, deszczu, czujnik zmierzchu, adaptacyjne światła drogowe, czujnik ściemniający lusterko wsteczne, szklany dach. 

VIN dopiero później prześlę bo teraz nie mam jak zerknąć. 

17 godzin temu, Guzior napisał:

Ja mam n-conecta z 2018 roku i lusterka podświetlane są.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
 

Dziękuję. Noo ta wersja to ma już sporo wyższe wyposażenie. 

Edytowane przez NQQ2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...