Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Acenta 2010 bez relingów - jaki bagażnik pod box?


AdaMzKrakowa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem posiadaczem QQ Acenta z 2010 r. od nowości. Chcę na wakacje kupić box dachowy, a że nie mam relingów muszę kupić bagażnik montowany do dachu. Zadzwoniłem w KRK do 2 sklepów i salonu Nissana, ale do tego modelu/rocznika nie mają. Na Allegro znalazłem Cruz za ok. 450 i Thule za 1000+. Ponad 1000 nie chce wydawać na bagażnik z którego będę korzystał 2 tygodnie w ciągu roku. Ktoś może polecić jakiś sprawdzony bagażnik albo czy używa tego Cruza?. Gdzieś znajdę instrukcje montażu bagażnika? Czytałem że trzeba uszczelki odkleic, a z kolei w sklepie  facet powiedział że muszę odczepić te gumowe paski na dachu. 

Myślałem że te paski są po to żeby na nich oprzeć bagażnik?. Będę wdzięczny za każde info, sprawdzone rozwiązanie, może ktoś ma sprawdzony komplet bagażnik + box. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupiłem auto było właśnie z bagażnikiem dachowym bodajże Thule , żadnych pasów się nie zdejmowało jedynie pod uszczelkę wchodziły mocowania. Teraz tak patrzę na olx to używki są po 400 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Zacząłem się rozglądać za używkami i znalazłem oryginalne bagażniki Nissana do J10 -  stalowy KE730-JD000 i aluminiowy KE730-JD010 . Na 100% wiem, że pasuje do J10 przed liftem (do 2010 roku). Ja mam QQ z 2010 ale po lifcie i nawet w salonie nie umieli mi powiedzieć czy te bagażniki będą pasować do mojej wersji. Nie wiedzą, że czy na J10 przed i po lifcie pasują te same bagażniki.  Ktoś używa tego bagażnika na J10 po lifcie i może potwierdzić, że pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MisilYE napisał:

Dach w polifcie się chyba raczej nie zmienił

I jak Cruze  ten sam pasuje do przed i po lifta to ten  orginalny tym bardziej

 https://bagazniki.pl/pl/p/Bagaznik-dachowy-Nissan-Qashqai-I-07-14-CRUZ-Airo-CR935496-AiroT128/2702

Dzięki. Ten Cruz stoi w tej gumowej rynience. Z kolei na fotce poniżej wygląda, że oryginalny bagażnik Nissana opiera się tylko na dachu. Faktycznie się tak ten bagażnik Nissana montuje, czy na fotce ktoś ma źle?

nissan-qashqai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalny bagażnik i też tak samo montowałem.

Mam auto po lifcie i pasuje

Edytowane przez adamo130
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2021 o 23:39, AdaMzKrakowa napisał:

Cześć.

Jestem posiadaczem QQ Acenta z 2010 r. od nowości. Chcę na wakacje kupić box dachowy, a że nie mam relingów muszę kupić bagażnik montowany do dachu. Zadzwoniłem w KRK do 2 sklepów i salonu Nissana, ale do tego modelu/rocznika nie mają. Na Allegro znalazłem Cruz za ok. 450 i Thule za 1000+. Ponad 1000 nie chce wydawać na bagażnik z którego będę korzystał 2 tygodnie w ciągu roku. Ktoś może polecić jakiś sprawdzony bagażnik albo czy używa tego Cruza?. Gdzieś znajdę instrukcje montażu bagażnika? Czytałem że trzeba uszczelki odkleic, a z kolei w sklepie  facet powiedział że muszę odczepić te gumowe paski na dachu. 

Myślałem że te paski są po to żeby na nich oprzeć bagażnik?. Będę wdzięczny za każde info, sprawdzone rozwiązanie, może ktoś ma sprawdzony komplet bagażnik + box. Pozdrawiam

Trzeba delikatnie odchylic uszczelki i pojawią się otwory kotwiczenia bagażnika, mam poprzeczki Thul'a po moim QQ, chętnie sprzedam, box'a też z Thul'a używałem.... i używam w następnym aucie. Polecam produkty tej firmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...