Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sonda lambda Micra K13 Błąd P0420


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

   Jak w temacie,poszukuję odpowiedzi...Sprawdzone błędy OBD SDPROG pokazuje P0420,ale,kilka razy sprawdzałem dzisiaj ,na jałowym,po jeździe i znów na jałowym biegu sondy lambda....i co się okazuje.

1 Sonda (przed katem) temperatura silnika 68-74 st wskazanie mieszanka/napięcie 0.986-1004/2.226-2.257 V w miarę płynne skoki w krótkim czasie

2 Sonda dwukrotnie sprawdzana dawała napięcie przy jałowym 0.25V i po około 30 sek.zaczęła taniec od 0.06v-088V to0.06 wpadło może ze dwa razy w ciągu 4 minut pomiaru,ALE!!!! przy trzecim pomiarze po około 30 minutach,druga sonda z napiecia startowego 025V już nie ruszyła! nawet zwiększanie obrotów nie pomogło. Po około 4 minutach leniwie,powoli weszła na poziom 0.31V ,według mnie sonda do wymiany,ale czy ona nie powinna wywalać błędu,a nie katalizator??? Sonda by powodowała błąd katalizatora???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta pierwsza praktycznie nie faluje,minimalne zmiany ma tylko,natomiast druga porusza się w zakresie od 0.06V do 0.88V niby tak jest prawidłowo,ale też jak pisałem zatrzymuje się i nie reaguje po odpaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sonda wymieniona,różnica w pracy zauważalna.Nowa sonda startuje od napięcia 0.55V i od razu po kilku sekundach zaczyna pracować w zakresie 0.25-0.88V średnia wychodzi około 0.60V i to jest dobrze.Zobaczymy czy znowu zaświeci się P0420 :D  Nurtują mnie jeszcze podwyższone wolne obroty....Myślę nad wyczyszczeniem przepustnicy i może przepływkę ruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się zna? Pierwsza sonda wskazania Ratio-0.985-1.005/2.225V I te Volty mi się nie podobają wszędzie gdzie piszą o sondach nie wspominają o tak wielkim woltażu ,mało tego przy dodaniu gazu wolty wskakują na ponad 3V 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...