Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziurawa klima, foto co sądzicie?


swjaco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To już drugi post w tej sprawie. Przedstawie to jeszcze raz.

Dokładnie rok temu nabiłem klimatyzacje. Nie pamiętam kiedy przestała chłodzić, ale około tygodnia temu pojechałem znowu nabić. Mechanik sprawdził szczelność (próżnia) i nabił ponownie. Klima działała (nawet był ten charakterystyczny głos Lorda Vadera;-). Po 4 dniach klimy brak, kompresor się nie włącza. Mechanik mówi że to przez dziurę w chłodnicy, ponoć świeża (świeci się pod UV). Tylko jakoś Mu nie wierzę. Myślę że czynnik chłodzący który znika po roku powinien dać Mu do myślenia. No, ale sprawdził i stwierdził że wszystko jest szczelne. Wiec nabił, a teraz twierdzi że jest dziura w chłodnicy, no, ale ręki sobie obciąć nie da. Aha, a jak napełni klimę azotem to pokaże tylko największą dziurę i generalnie wydaje mi się że coś kręci. Na foto zdjęcie dziury w chłodnicy. Co sądzicie o całej tej historii?

20210612_112909.jpg

20210612_112855.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, czemu nie ma minimalnych śladu wycieku oleju skoro układ przecieka? Olej miesza się z chłodziwem i krąży sobie po całym układzie więc jak jest nawet mała dziurka to zawsze coś będzie. Chyba, że olej zbiera się na b.brudnych powierzchniach i do końca nie wiadomo co to za olej. Lub już go nie ma w układzie. Tutaj jest sprawa jasna, bo wszystko czyste. A to mi wygląda na "za bardzo" świeże (resztę się domyśl).

 

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do fachowców od klimatyzacji. Pewnie jest gdzieś nieszczelność ip o prostu trzeba ją znaleźć. A żeby znaleźć to trzeba to robić najlepiej w całkowicie ciemnym pomieszczeniu. Porządny fachowiec znajdzie nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie w Note ale w P12, ale klima to klima, działa tak samo, miałem podobne wycieki, niby szczelny a uciekał. Ci fachowcy od maszyn próżniowych nie są warci wydawania kasy. Jedź do takiego speca ok klimy, który napełni układ z butli azotem z kontrastem i będzie szukał w ciemności. U mnie szukał dobrą godzinę, znalazł, uszczelka na jakiś przewodzie puszczała, wymienił uszczelkę, ponownie nabił i z dobre 2 godziny dalej sprawdzał i patrzył na manometrze jak wygląda sprawa. W sumie po około 4h pracy powiedział, że układ szczelny, wziął za uszczelkę plus robotę normalne pieniądze, nabił klimę i przez 2 lata chłodziło aż miło, samochód sprzedałem z działająca klimą w środku lata, klient był zaskoczony jakie zimno leci z kratek. Fachowiec od klimy mówił ze Nissany mają dobre układy, wytrzymałe i rzadko się psują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...