Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skrzynia CTV


Luka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja żona wymarzyła sobie juka w automacie, kupiłem, chciałem od razu zrobić serwis i wymienić olej w automacie w salonie nissan mądry pan stwierdził że w cvt olej jest dożywotni i nie wymienia się, jakoś nie chce mi się wierzyć, ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też mówili we wszystkich serwisach, że się nie wymienia. Książka serwisowa mówi, że tylko kontrola. Ale jak ciągasz przyczepę lub jeździsz w ciężkim terenie to trzeba zrobić kontrolę jakości oleju przyrządem Consult III co 90 tyś. Jak nie można sprawdzić Consultem, to wymienić olej co 90 tyś - czyli się wymienia. Ja wymieniłem dynamicznie na RAVENOL NS-2 - miałem 113 tys. Niestety przy 125 tys. skrzynia padła - jechał normalnie ale zaczęło chrobotać przy przyspieszaniu. Chyba to nie wina oleju, bo ten z RAVENOLA spełnia wszystkie wymogi. Zgłębiłem temat i ta skrzynia (jatco) jest po prostu felerna - w opiniach zaliczana do grupy wysokiego ryzyka awarii. Znajomemu w kaszkaju padła też niedługo po przekroczeniu 100 tys. Oczywiści to nie znaczy, że tobie padnie - życzę ci bezawaryjnej jazdy. Po remoncie wlali mi najnowszy RAVENOL NS-3. Ja uważam, że wymienić trzeba - co wlać oryginalny NS-2 nissana (cena z kosmosu!!!) czy inny spełniający wymogi NS-2 to już twój wybór. I tylko dynamiczna wymiana - ja zapłaciłem za wymianę około 1600 zł. Pozdrawiam i bezawaryjnej eksploatacji życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej skrzyni uzywa się tylko oryginalny olej nissana, rzadnych zamienników. Jak masz wymieniac na jakis tanszy olej to lepiej nic nie ruszać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dodam jeszcze ze do skrzyni RE0F10B zalecany jest NS2 lub NS3 ale do pozostałych czyli RE0F10D and RE0F11A tylko i wyłącznie NS3. I tylko i wyłącznie oryginalny płyn, jeśli użyjesz innego możesz zabić przekładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podłączam się pod temat - model Juke 1.6 t-dig, automat cvt, przebieg 100.038 km :) Co warto zrobić po takim przebiegu? Wymiana oleju w skrzyni? (skrzynia pracuje płynnie, brak szarpań, nie ciągam przyczep, nie jeżdżę w trudnym terenie) Wymiana rozrządu? (nic nie słychać, cicho pracuje), świece, płyn chłodniczy, płyn hamulcowy? Pytam, bo co gdzie nie pojadę do warsztatu to słyszę inną wersję. Wiadomo, że "to nie są tanie rzeczy panie Boczek", więc trzeba robić po kolei. No właśnie, więc pytanie co trzeba? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Poszukuję dobrego zakładu,  do regeneracji skrzyni cvt w juke 2012 1.6 benzyna, czy może polecicie jakiś fachowy warsztat, który specjalizuje się w tej skrzyni i nie zedrze milionów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...