Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsacyjny STOP


Filo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro zobaczyłem taki moduł https://sklephadron.pl/akcesoria-oswietleniowe/4566-modul-adaptacyjnych-swiatel-stop-ess.html wpinany w instalację.. W Warszawie to naprawdę warto mieć, bo wariatów od strony d...py nie brakuje. Czy ktoś z naszej paczki już wsadził coś takiego do Nissana?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z homologacją? Światła stop to nie lampka sufitowa i przepisy wyraźnie określają ich funkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia wprowadza ten system jako obowiązkowy dla nowych samochodów (nie pamiętam z jaką datą). Nie sądzę, żeby przystosowanie do nowych wymagań było początkiem kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Filo napisał:

Unia wprowadza ten system jako obowiązkowy dla nowych samochodów (nie pamiętam z jaką datą). Nie sądzę, żeby przystosowanie do nowych wymagań było początkiem kłopotów.

Aaa,to zwracam honor,nie słyszałem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Karminadel napisał:

Wg mnie jest to standardowa funkcja BAS - która jest na pokładzie każdego Qashqaia.

Specjalnie wyciągnąłem i przeczytałem instrukcję. O BAS nie wspomina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sam przyciśnij mocniej hamulec to zobaczysz jak system dociska jeszcze mocniej. Nawet fajnie to czuć - bo puszczasz nogę z hamulca - a auto przez ułamek sekundy ciśnie mocniej. Łatwo wyczuć działanie systemu.

Nie wszystko musi (i jest) w instrukcji. Tu masz fragment cennika z 2014r - jest nawet w najtańszej wersji

BAS.thumb.png.75d2f4dd809da8ca2e66898f701323c0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok.
Ale wspomaganie hamowania to co innego niż informowanie o tym.
Fiat y i nie tylko mają informowanie o nagłym hamowaniu światłami migacza.( Awaryjnymi ).
Kiedyś na jakimś programie samochodowym testowali urządzenie. Działa na zasadzie chyba przeciążenia. Uruchamiało światła hamowania.
Wiadomo. Chińczyk nie ma pewnie homologacji.

Pamiętam jeszcze sto lat temu jak zaczęły pojawiać się samochody z 3 światłem stopu. W Polsce było to nie dozwolone.
I policja wlepiała mandaty jak ktoś podłączył sobie na tylnej szybie np światło p mgielne z malucha fl.
I nie minął rok lub dwa i był to obowiązek.

Przepis przepisem. Niestety ważniejszy niż bezpieczeństwo.

Wiem, zaraz powiecie że mi się auto spali ....

( * Nie mam takiego urządzenia ) :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem to zimą na lodzie w QQj11 moim z 2017 roku. Kopniak w hamulec, awaryjne hamowanie - światła z tyłu świecą ciągłym światłem, bez migania. System dociskający hamulec za to działa - daje się wyczuć wsparcie hamowania przez system. Dla ciekawskich polecam jechać 20 - 30 km/h i pociągnąć za ręczny elektroniczny. Samochód wtedy również awaryjnie hamuje - bez nogi na hamulcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamuje ale driftu nie zrobisz bo jedzie z abs-em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Karminadel napisał:

To sam przyciśnij mocniej hamulec to zobaczysz jak system dociska jeszcze mocniej. Nawet fajnie to czuć - bo puszczasz nogę z hamulca - a auto przez ułamek sekundy ciśnie mocniej. Łatwo wyczuć działanie systemu.

 

To jest tzw. asystent hamowania. Wymyślony dla kierowców w długich szpilkach😉 i z tej racji mających kłopoty z dociśnięciem pedału. Niektórzy w ogóle mają psychiczny opór w "daniu po heblach". System polega na tym, że ocenia szybkość narastania ciśnienia w układzie, a więc wyczuwa panikę i dociska pedał za  kierowcę. Resztę załatwia ABS. I to w tym momencie potrzebne jest dodatkowe pulsacyjne ostrzeżenie światłami STOP (lub awaryjnymi obustronnymi migaczami), że hamowanie nie wynika z normalnych warunków na drodze, a jest hamowaniem ratunkowym.

Edytowane przez Filo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JACKO29 napisał:

Hamuje ale driftu nie zrobisz bo jedzie z abs-em...

O tym mówię :) Hamowanie awaryjne może wykonać pasażer w razie sytuacji podbramkowej (zasłabnięcie kierowcy). Mądra rzecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kupiłem wspomniany w pierwszym poście moduł pulsacyjny do trzeciego światła stop (J11) , ale nie umiem się do tego światła dostać. Może ktoś, coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostać się do kabli musisz zdjąć tapicerkę klapy.Odkręcasz śrubę w kieszonce uchwytu i odrywasz poszycie klapy.Jedna uwaga!,przy tej temperaturze,na bank spinki będą pękać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...