Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła adaptacyjne


mawo1973
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamieniłem kaszkaja z 2011 na 2017 wersja przed liftem i mam pytanie jak włączyć światła adaptacyjne . Dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli?

Bo w moim rozumieniu tam takich świateł nie ma - są tylko automatyczne drogowe.

Dopiero w najnowszym Qashqaiu 2021 takie są...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze po włączeniu długich świateł i wykryciu drugiego auta automatycznie zmieniają się na mijania . Tak mi powiedział diler 

Edytowane przez mawo1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptive Front Lighting System - tzn. swiatla skrecaja razem z autem.

Cytat

Ze po włączeniu długich świateł i wykryciu drugiego auta automatycznie zmieniają się na mijania

asystent świateł drogowych

Jesli jest na wyposazeniu auta, zalaczasz na "AUTO" i dziala. Przelaczasz na iine pozycje asystent SD sie wylacza.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetkę świateł przekręcasz na AUTO, zaś dźwignia świateł długich - ciśniesz do przodu (tak jak normalnie włącza się długie). Na desce rozdzielczej pojawi się ikonka świateł długich, ale zamiast fioletowa (niebieska?) - zielona z literką A.

Ponadto by działało musisz jechać w nocy - jeżeli droga jest oświetlona latarniami ulicznymi system (i dobrze, bo po co) nie włączy długich. Drugi warunek (to pisze z pamięci) to prędkość powyżej 60 km/h.

Jak nie chcesz automatu - to na manetce przekraczasz z AUTO na mijania - i wtedy długie działają normalnie (sam włączasz/wyłączasz pchając do przodu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w praktyce ta funkcjonalność działa tak sobie, tzn zdarza się dość często, że światła drogowe nie zmieniają się w porę na mijania i kierowca z naprzeciwka miga długimi. Byłem z tym w aso, bo podobno można uaktualnić oprogramowanie sterujące światłami, ale okazało się, że mam najnowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piterros napisał:

Natomiast w praktyce ta funkcjonalność działa tak sobie, tzn zdarza się dość często, że światła drogowe nie zmieniają się w porę na mijania i kierowca z naprzeciwka miga długimi. Byłem z tym w aso, bo podobno można uaktualnić oprogramowanie sterujące światłami, ale okazało się, że mam najnowsze.

a z jakiego roku masz bo ja z 03/2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła adaptacyjne były już w QQ 2 przed liftem.
Od wersji N-Conecta w górę.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Natomiast w praktyce ta funkcjonalność działa tak sobie, tzn zdarza się dość często, że światła drogowe nie zmieniają się w porę na mijania i kierowca z naprzeciwka miga długimi. Byłem z tym w aso, bo podobno można uaktualnić oprogramowanie sterujące światłami, ale okazało się, że mam najnowsze.
To ja mam zupełnie inaczej.
Światła reagują perfekcyjnie i błyskawicznie.
Czasem nawet jak w zupełnej ciemności moje własne światła drogowe odbiją się od jakiegoś znaku to też zmienia na mijania.
Z tej funkcji jestem zadowolony, za to kontrola trakcji albo automat wycieraczek to mogliby poprawić.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałbym się dopisać do listy osób, które twierdzą, że działa to na (prawie) celujący - pod warunkiem, że ma możliwość zauważenia reflektory pojazdu z na przeciwka. Oznacza to, że:

- musisz ręcznie przełączyć gdy np. jakiś pojazd oczekuje na wyjazd z bocznej (podporządkowanej) drogi

- musisz ręcznie przełączyć gdy na odcinku autostrady/drogi dwujezdniowej przeciwne kierunki są rozdzielone krzakami albo takimi "patyczkami do lodów" (osłonami przeciwolśnieniowymi - jak w ząłaczeniu) - bo wtedy system nie widzi reflektorów TIRa - zas kierujący TIRem siedzi wysoko i niestety go oślepiasz.

 

 

oslony-przeciwolsnieniowe-696x406.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System ma tez problem jak jadący z przeciwka ma zamiast żarówek świeczki... 

A czy orientuje się ktoś jak ogarnąć zbyt mocne obniżanie świateł pod obciążeniem? Z rodzinką nie jestem w stanie jechać autostradą - światła świeca tak blisko. Jak jadę sam albo z jedną osoba jest ok. Czy to ma jakąś regulację (w ASO?)

Wolałbym pokrętło do regulacji jak w wersji z halogenami ;/

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeszcze odnośnie problemu z automatycznie zmienianymi światłami, ostatnio system zmienił mi na długie gdy jechałem 30m za innym autem, które było prawidłowo oświetlone z tyłu. Czy słyszeliście może o jakiejś aktualizacji oprogramowania pod tym kątem? W aso twierdzą, że nie ma, ale jak wiadomo to nie jest najlepsze źródło informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja nigdy mi się nie zdarzyła. Za to potrafi zmienić na mijania jak w oddali są np wysokie maszty podświetlone czerwonymi lampkami :) No te systemy nie są idealne i nigdy nie będą - nic ludzkiego umysłu nie zastąpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja nigdy mi się nie zdarzyła ale zdarzyło się kilkakrotne opóźnienie w zmianie świateł dla jadących z przeciwnego kierunku. Generalnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W córki Kaśce J11 działa źle. Przestała tego używać, bo często ktoś migał jej światłami.
Mam Rav4 I to samo, nie zawsze zdąży w niektórych sytuacjach.


Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gro kierowców wogóle nie przejmuje się opóźnieniami zmianą świateł z drogowych na mijania i jadąc w trybie automatycznej zmianie świateł oślepia jadących z przeciwka.

 

Edytowane przez Zając
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System idealny nie jest zwłaszcza jak ktoś ma świeczki zamiast świateł. Albo czasem ludzie są bardzo daleko i oczekują już zmiany świateł mimo, że wcale ich jeszcze nie nie razi. Jest też problem z TIRami, która wyłaniają się zza górka. Kierowca siedzi wyżej i zanim czujnik zobaczy światła, kierowca już dostaje po oczach. Ale ogólnie jak dla mnie system jest ok i używam go często i działa dość dobrze. Nie trzeba wajchowwac co chwilę.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Smakor napisał:

System idealny nie jest zwłaszcza jak ktoś ma świeczki zamiast świateł. Albo czasem ludzie są bardzo daleko i oczekują już zmiany świateł mimo, że wcale ich jeszcze nie nie razi. Jest też problem z TIRami, która wyłaniają się zza górka. Kierowca siedzi wyżej i zanim czujnik zobaczy światła, kierowca już dostaje po oczach. Ale ogólnie jak dla mnie system jest ok i używam go często i działa dość dobrze. Nie trzeba wajchowwac co chwilę.

POTWIERDZAM  ale zauważyłem tylko jak jest gęsta mgła to sysytem nie działa juz tak szybko i czasami musze sam zmienić na mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze, że tego nie brałem. Czy niedobrze? W sumie ja prawie w ogóle długich nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem. To jest w pakiecie z ledami chyba a te świecą świetnie. Tego systemu używać nie trzeba i to bez kopania w menu. Wystarczy przekręcić z auto na mijania i mamy klasyczne długie jak w maluchu tylko napieprzające białym ledowym światłem :) + skrętne ale to już za dużo nie wnosi.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inny pozytyw tego systemu, jak przypadkowo wciśniemy dźwignię z długimi, to przy włączonym systemie nie walimy innym w oczy w mieście default_wink.png Poza miastem zaś, zdarzało się jechać na długich i zapomnieć czasem, a tak przełączy default_smile.png

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Smakor napisał:

To jest w pakiecie z ledami chyba a te świecą świetnie. 
 

Jedno z najlepszych udogodnień. Warto brać bez pytania.

Nie wiadomo tylko jak jest z trwałością takich lamp, bo tanie to chyba one nie są. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...