Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana okablowania tylnej klapy w T32 - da się to zrobić ?


dursztyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam nisana ROGUE T32 z 2018r. i kupiłem do niego klapę z T32 europa w wersji z elektrycznym podnoszeniem. Jest jednak mała różnica w okablowaniu i muszę przełożyć wiązkę ze swojej starej klapy. Lakiernik jednak twierdzi, że się to nie da rady, bo podobno klapa jest zgrzewana, gdy wiązka jest już zamontowana. Ktoś na forum twierdził, że mu jednak wymienili wiązkę, ale się nie odzywa. mam więc pytanie, czy się da i czy ktoś to już z Was robił. Ewentualnie jakieś wskazówki jak zrobić, aby się otwierała klapa z przycisku pod klamką, bo tylko to mi nie działa. Za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem klopot z wiązką (przetarcie pomiedzy klapą a wejsciem do kabiny) i otrzymalem info ze nie wymieniają samej wiązki ale razem z klapą włącznie, więc może to prawda z tym zgrzewaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, którzy starali się mi jakoś pomóc. Zabrałem się za klapę i podzielę się tym co zauważyłem. Po pierwsze zawsze przy zakupie klapy należy dokładnie porównać kable we wtyczkach, a wtyczki wielopinowe są tylko dwie, plus masa i ogrzewanie tylnej szyby. Jeżeli trafi się Wam bogatsza wersja, to jakoś sobie poradzicie, bo w drugą stronę jest już gorzej. Samej wiązki nie ma szans podmienić, bo nie wiem dlaczego tak są zgrzane górna część klapy z dolną, że wiązka jest ściśnięta pomiędzy nimi i niestety ani drgnie. Zrobiono to chyba celowo, aby w razie awarii wymienić całą klapę. Jedyną możliwą opcją, jest rozerwanie np. uszkodzonej klapy i próbować przeciągnąć same kable, bo z wtyczkami nie ma szans. Wtyczki od klapy są umieszczone za osłoną tylnego lewego słupka, a przewody są bardzo długie, więc po ich wyjęciu można np. swobodnie pokutować np. popękane przewody i jest to niestety jedyna możliwość aby cokolwiek zrobić z okablowaniem tylnej klapy. Dodam także, że niektóre przewody w wiązce wyglądają jak cynowane, ale cyna się ich nie chce chwytać, więc trzeba raczej użyć spinek, lub złączek. Ja kupiłem nową klapę i całe szczęście, że u mnie jest zwykły zamek, więc poprzekładałem tak piny we wtyczkach, że wszystko działa. Został mi z tej klapy nówka zamek do wersji z siłownikami elektrycznymi i domykaniem, więc gdyby ktoś był zainteresowany, to na pewno się dogadamy. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...