Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

lokalizator GPS


chriss1967
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Krótko, czy montaż lokalizatora jako dodatkowego zabezpieczenia w aucie to dobry pomysł ? Ewentualnie poprosiłbym o propozycje konkretnego sprzętu, oczywiście w granicach rozsądku cenowego, powiedzmy do 300 zł. i czy sprzęt takowy spełnia swoje zadania w sposób zadawalający. Dziękuję za uwagę i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że do 300zł to nic sensownego nie znajdziesz (sensownego czyli takiego, którego złodziej nie rozbroi w kilka minut).
Ja jestem z tych co powiedzą... lepiej idź w dobre AC + GAP :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobre AC już poszedłem, co to GAP nie wiem. Jak złodziej to rozbroi skoro tego nie znajdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlodziej spokojnie to znajdzie, a predzej zagluszy sygnal.  Jedyne rozsadne rozwiazanie to AC+GAP . Ja w swoim mialem ukryty przycisk ktory wylaczal pompe paliwa i  nie udalo sie zlodziejowi go ukrasc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Teltonika FMT100 i usługi gipsi.pl. Lokalizator ma swój akumulator, więc odłączenie głównego aku nie powoduje wyłączenia działania lokalizatora. Sam lokalizator ukryłem w sobie znanym miejscu. Tak jak koledzy piszą, dla fachowca to żaden problem - zagłuszy sygnał GSM, natomiast słabsi "fachowcy" mogą się naciąć. Lokalizator traktuję jako dodatek do AC+GAP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2021 o 09:04, Robert_B napisał:

Ja korzystam z Teltonika FMT100 i usługi gipsi.pl. Lokalizator ma swój akumulator, więc odłączenie głównego aku nie powoduje wyłączenia działania lokalizatora. Sam lokalizator ukryłem w sobie znanym miejscu. Tak jak koledzy piszą, dla fachowca to żaden problem - zagłuszy sygnał GSM, natomiast słabsi "fachowcy" mogą się naciąć. Lokalizator traktuję jako dodatek do AC+GAP. 

Prośba o rozszyfrowanie skrótu GAP. Poza tym pomyślałem także o starym dobrym Bearlocku, który ongiś uratował auto. Co o tym sądzicie z kolei ? Ostatnią metodą, którą także praktykowałem ze 20 lat temu, to odcięcie dopływu paliwa, sprytnie ukryty a wykorzystany do tego pewien zaworek...gazowy. Tak, tak, od instalacji gazowej. Przycisk uruchamiający cały układ oczywiście we wnętrzu pojazdu.

Tak więc: 

- Bear-Lock

- zaworek odcinający dopływ paliwa

Poproszę o opinie. Dziękuję. PS. Poza tym ciekawa jest ta propozycja od gipsi.pl. Tylko czy z tym urządzeniem także w prosty sposób złodziej sobie poradzi no i pytanie zasadnicze czy to urządzenie rzeczywiście sprawdza się w praktyce, jak to opisują na stronie. Dzięki.

Edytowane przez chriss1967
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GAP: Ubezpieczenie typu GAP - co to takiego? | Rankomat.pl

Bearlock: zdaje się traci się wtedy gwarancję.

Zaworek odcinający paliwo: jako nietypowa instalacja zapewne się sprawdzi.

Wprawny złodziej ma urządzenia elektroniczne przy pomocy których sprawdzi, czy z samochodu realizowane jest cykliczne nadawanie na częstotliwościach GSM. Wszystkie lokalizatory cyklicznie wysyłają swoją pozycję na serwer. Złodziej - amator kradnie samochód i odstawia go na jakiś publiczny parking (np. w innym mieście) na kilkanaście godzin. Jeśli nikt się po ten skradziony samochód nie zgłosi, to ma pewność, że w aucie nie ma lokalizatora GPS.

Ja z tej usługi (gipsi.pl) jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Robert_B napisał:

GAP: Ubezpieczenie typu GAP - co to takiego? | Rankomat.pl

Bearlock: zdaje się traci się wtedy gwarancję.

Zaworek odcinający paliwo: jako nietypowa instalacja zapewne się sprawdzi.

Wprawny złodziej ma urządzenia elektroniczne przy pomocy których sprawdzi, czy z samochodu realizowane jest cykliczne nadawanie na częstotliwościach GSM. Wszystkie lokalizatory cyklicznie wysyłają swoją pozycję na serwer. Złodziej - amator kradnie samochód i odstawia go na jakiś publiczny parking (np. w innym mieście) na kilkanaście godzin. Jeśli nikt się po ten skradziony samochód nie zgłosi, to ma pewność, że w aucie nie ma lokalizatora GPS.

Ja z tej usługi (gipsi.pl) jestem zadowolony.

Dzięki za odp. GAP mnie nie dotyczy, Bearlock byłby chyba odpowiedni, gdyż pojazd 6-letni takiej gwarancji raczej już nie posiada. Ale co do lokalizatora, gdzie najczęściej, tak z praktyki umieszcza się go w aucie tak aby było jak najbliżej źródła prądu, przez co nie byłoby problemu z jego podłączeniem - nie wiem pod pokrywą silnika, blisko akumulatora ? ma takie nietypowe końcówki przewodów tzw rogi. Ale to tylko moja sugestia, nie koniecznie trafna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie napisze, gdzie najlepiej umieścić lokalizator, bo on ma być umieszczony w miejscu, które zna tylko właściciel auta :jump:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Robert_B napisał:

Nikt Ci nie napisze, gdzie najlepiej umieścić lokalizator, bo on ma być umieszczony w miejscu, które zna tylko właściciel auta :jump:.

Eee, auto to nie mieszkanie, aż tak wielkiej powierzchni to nie ma, i za dużych możliwości nie daje, chodziło mi głównie o fakt gdzie najpraktyczniej, bo tak czy siakc ciągnięcie kabla od zasilania (właśnie, skąd najlepiej wziąć +) jest nieuniknione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXo do plusa masz cztery możliwości,albo z akumulatora(bezpośrednio),albo ze skrzynki po lewej,lub prawej stronie w kabinie,albo z IPDMu w komorze silnika....no może byłby jeszcze jeden wariant gdzieś z przewodu w którym jest stały plus,ale to trzeba ciąć przewód,no i nie określiłeś się gdzie będzie lokalizator,bo to już zależy od Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...