Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

370z temperatura oleju


Cukier19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam wysoka temerature oleju w swojej Z 

Przy spokojnej jeździe 105-110 stopni 
przy pałowaniu 115-120 

olej Millers 

czego to wina ? Magistrali olejowej ?

2010 370z 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bardzo spokojnej jeździe w zależności od uzytego oleju temperatury powinny byc :

5w30 (nie polecam)   80 C    ( olej z aso zaraz po zakupie samochodu )

0w40  85C  ( amsoil signature + AR9200v2)

5w50  90C  ( amsoil signature + AR9200v2)

podczas normalnej ale dynamicznej jazdy ( bez pałowania ) +10 C do podanych temperatur

sprawdź ciśnienie oleju .

A sprawdzałes jaką temperature ma płyn chłodzący ( jakimś skanerem )  i czy wiatraki sie właczają ?

Edytowane przez Maxx370
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takk wiatraki się uruchamiają 

teraz jak temperatury wróciły do normy powietrza tj 24-27 stopni 

olej ma 100-110 stopni 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla referencji napiszę, że jestem świeżo po wymianie uszczelki magistrali, olej amsoil ss 0w40 i temperatura oleju w zależności od temperatury otoczenia 90-110, przy 110 sobie odpuszczam, generalnie spokojna jazda ew. chwila na wyższych obrotach. Problem jest taki, że każdy inaczej definiuje spokojną bądź szybka jazdę, ale uszczelkę magistrali powinno się diagnozowac sprawdzając cisnienie oleju. Generalnie twoje temperatury nie są jakieś tragiczne, wiec zostaje dołożenie chłodnicy oleju żeby cieszyć się bezawaryjną jazdą na niższych temperaturach, też mnie to czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

2 przewody koszt ok 200zł, adapter 50zł do tego chłodnica kolejne 200zł + 2h pracy i dokładacie chłodnicę oleju. Miałem podobnie jak wy 110 przy normalnej jeździe, autostrada podchodziło pod 140.  Teraz mam  ok 90 normalnie i autostrada.  Drift nie przekroczy 100C.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.08.2021 o 22:01, lcdk napisał:

Miałem podobnie jak wy 110 przy normalnej jeździe, autostrada podchodziło pod 140.  Teraz mam  ok 90 normalnie i autostrada.  Drift nie przekroczy 100C.   

Dziwne , skad tak wysokie temperatury oleju ? silnik po jakiś modach ?

obecnie jeżdżę na millersie EE performance 5w50  i temperatury oscylują w zakresie 90-100 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...