Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

1.5 dCi kopci na biało i telepie po rozruchu


NanoSoft
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy

Wiem, że temat na pewno był niejednokrotnie wałkowany ale nigdzie nie udało się znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na problem. 

 

Posiadam nissana Note z 1.5 dCi. 

 

Ponad rok temu wymieniłem w nim świeże żarowe (wszystkie 4 były spalone ). Później okazało się, że pompa wtryskowa opiłkuje i test u mechanika wykazał, że 1 z 4 wtrysków leje. Więc został wymieniony oraz pompa wtryskowa a został także rozrząd + pompa wody i wszystkie płyny. Wymiany olejów i filtrów zawsze na bieżąco. 

 

Jednak pewnego razu tydzień / dwa temu zapaliła się kontrolka check engine. Na drugi dzień auto podczas rozruchu nie mogło odpalić krecił 2-3 sekundy za długo i puszczał kłęby białego dymu. W tej chwili kręci jakieś 4-6 sekund. I również puszcza dym. 

 

Wykonałem test na wtryski jednak żadne nie leje. Ale po podpięciu pod komputer okazuje się, że jeden jakby nie załączał się przy starcie silnika a później już pracuje. Odczytany został również błąd z elektryką. 

 

Wykonałem również test szczelności uszczelki pod głowicą, okazało się, że płyn w testerze nie zabarwił się ale wyszło jednocześnie że układ wytwarza podciśnienie bo płyn po otwarciu się termostatu został zassany do zbiornika z płynem chłodniczym. 

 

Silnik miał również test na ciśnienie i trzyma niemal jak fabrycznie. 

 

Mógłby mi ktoś doradzić co mogę z tym zrobić ? 

Gdzie dalej szukać przyczyny ? 

 

Dodam, że po około minucie do dwóch auto normalnie jeździ jak gdyby nigdy nic i nie traci mocy, normalnie pracuje silnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakei DTC wyszły ? Jak na znimym dymi na biało to woda w wydechu, czyli nic złęgo.. ale jeśłi daymi caly czas i ma problem z rozruchem to może być uszczelka pod czapką. Nie mniej ciekawe jest co za DTC masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...