Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Bagażnik dachowy na relingi + box


schwarz84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Powiększyła mi się rodzina, a że bagażnik w Qashqaiu nie należy do największych, to pomyślałem o jakimś boksie dachowym. Mam relingi i szklany dach (tekna). Chciałem Was zapytać o opinie odnośnie montażu bagażnika dachowego. Czy to się sprawdza? Czy szklany dach jest jakąś przeszkodą w przypadku zakładaniu boxa na dach? Czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego producenta? Thule jest dość drogie ale może Menabo lub Cruz byłby ok?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w stronę Thule - doboru bagażnika do Twojego modelu auta - odradzają zakładania bagażnika dachowego na szklany dach (jak podobnie inni producenci bagażników dachowych). Mam ten sam problem w J11. W J10 też miałem szklany dach  i jeździłem z bagażnikiem (chyba jakiś z Biedronki 😉 i woziłem jakieś lekkie boxy i dach się nie poskarżył. W J11 kupiłem polskiej firmy bagażnik "Aguri", jest całkiem dobry ale i tak staram się co mogę cięższego wozić zakupioną przyczepą.

Z boxów nie podpowiem, ponieważ pożyczam zawsze od sąsiada i nie wiem co on ma. Buty i narty w J11 w boxie na dachu szklanym w każdym razie też woziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
11 godzin temu, schwarz84 napisał:

Hej,

Powiększyła mi się rodzina, a że bagażnik w Qashqaiu nie należy do największych, to pomyślałem o jakimś boksie dachowym. Mam relingi i szklany dach (tekna). Chciałem Was zapytać o opinie odnośnie montażu bagażnika dachowego. Czy to się sprawdza? Czy szklany dach jest jakąś przeszkodą w przypadku zakładaniu boxa na dach? Czy możecie polecić jakiegoś sprawdzonego producenta? Thule jest dość drogie ale może Menabo lub Cruz byłby ok?

Rozważałeś takie rozwiązanie ?
Box na hak holowniczy

towbarcargocarriers_p1_755x566_dec2017.j

Wszystko zależy od tego, do czego ten box ma służyć, bo nart to raczej w tym na haku nie przewieziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.07.2021 o 00:03, Andrzej G napisał:

Rozważałeś takie rozwiązanie ?
Box na hak holowniczy

towbarcargocarriers_p1_755x566_dec2017.j

Wszystko zależy od tego, do czego ten box ma służyć, bo nart to raczej w tym na haku nie przewieziesz

W sumie to w tym boxie dachowym chciałem przewozić jakieś lekkie graty typu łóżeczko turystyczne, materac, ew. wózek z gondolą więc może dałoby rade ;) Box na dach chyba dużo wygodniejszy - potrzebuje to otwieram i pakuje na przykład wózek z gondola a przy boxie na hak trzebaby sie bawić w zapinanie i odpinanie po każdym użyciu 😕 

Edytowane przez schwarz84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Ja tylko pokazałem jedną z możliwości, a Thule to tylko miało to zobrazować, bo jest sporo innych i tańszych firm do wyboru. Zwróć też uwagę, że to nie tylko kwestia wygody, ale i ceny, możliwości garażowania, spakowania się kilka dni przed wyjazdem. etc.
No ale ostateczny wybór to już należy do Ciebie:emot060:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak niby masz uszkodzić boxem szklany dach mając relingi? To juz łatwiej zwykły dach zarysować przy nieuważnym zakładaniu Boxu.
Belki polecam thule wingbar evo 127cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
W dniu 10.07.2021 o 22:50, schwarz84 napisał:

Byłbym za boxem na dach tylko, żeby szklany dach nie uszkodzić :| 

czyli relingi tylko dla ozdoby?

 

Ale mam dziś pytanie na razie teoretyczne - nie koniecznie w sprawie QQ.

Czy posiadając np wingbary thule - czy jakaś polska firma ( lub zagrabaniczna ) - ma elementy mocujące? kity które będą współpracować ?

tzn podstawa X + Y + belki T thule?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem :)

nie napisałeś czy to markowe czy aliChińczyk :)

Ale cos w tym stylu.

Tu chyba masz na relinga.

Ale np gdy mam mojego SXa - i nie chcę wydać 1k na tzw kita, może coś za połowę ceny dedykowane  znajdzie się ? ( mam dziury w dachu na śruby bez relingów. ) .

Pewnie ktoś wymyślił uniwersalne łapy pod uszczelkę drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest oryginał thula ,jeden do relingów drugi do dachu .

Wejdż na stronę  Thula tam są kity do różnych marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...