Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ślady oleju na przednim zderzaku Qashqai J11


tesznar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ślady oleju na przednim zderzaku (rozchlapane duże krople), które pojawiły się zaraz po uruchomieniu silnika. Obserwowałem przez chwilę otwory nawiewu na chłodnicę, po otwarciu maski patrzyłem z góry na chłodnicę ale nie dostrzegłem źródła wycieku. Co to za symptomy i czy mogę jeździć (do momentu kiedy mechanik znajdzie dla mnie czas) jeśli nie będą się pogłębiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź, Debeściak. Liczyłem, że ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami w podobnej kwestii i, jak widać, tak się stało. Nie wiedziałem tylko, że omyłkowo trafiłem na forum dla prestidigitatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, kto ma Ci powiedzieć skad wlai Ci olej? Wsadz głowę, reke, podotykaj poświęć i zobacz źródło. Tu nikt Ci złośliwy nie jest ale tez nikt Twojego auta po prostu nie widzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tesznar napisał:

Ale ja już ci podziękowałem, chłopie, po co się wysilasz?

Zeby Ci chciaz odrobinkę jeszcze ciśnienie podnieść - udało się 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie! Tesznar,cała prawda bez obrazy leży po stronie Scanika.Może zbyt drastyczno-humorystycznie do tego podszedł,ale ma rację.Nikt z nas nie zastąpi Twojej ręki,ani oczu! A reszta to wróżba.Skoro miałeś krople oleju to pomyśl,...w którym miejscu były? Czy mogły spaść z rantu maski?Jeżeli tak,to i wygłuszenie powinno być mokre,jeżeli nie,to którędy?Na wyłączonym silniku sięgnij ręką do dolnego węża chłodnicy turbo i zobacz,czy czasami tam nie pluje,ale jeżeli by nawet tam pluło to olej powinien ściec na osłonę silnik a nie na zderzak...Może komuś z auta przed tobą coś wypluło...a może ptaki coś tłustego rozniosły? Miałem tak jak sroka upuściła kawałek smażonej kiełbasy porwanej z grilla u sąsiada...Sam widzisz,że bajki można mnożyć.I proszę bez napinki i niepotrzebnych pyskówek!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi, te konkretne - tak sprawdzałem to. Zwróciłem się grzecznie, odpowiedziano mi insynuacją, stąd napinka. Gdy czegoś nie wiem albo nie chcę z kimś gadać to mogę nie odpowiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt mocno do tego podchodzisz...a odpowiedź Scanika nie była insynuacją...ot sarkazm....Ale już dość!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkazm..., tak też znam znaczenie tego słowa, tylko że ja nie w tej sprawie wszedłem na to forum. Ale masz rację, dość - nie będę więcej niepokoił. Pozdrawiam.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...