Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wypadanie zapłonu vq35de


CoBHC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Pacjent 350z vq35de, problemem wypadający zapłon.

Z początku bardzo incydentalnie, po ponownym odpaleniu problem ustawał, natomiast obecnie zapłon wypada non stop - stąd pytanie o możliwą przyczynę..

Wstępna diagnoza mechanika to wyciągnięty łańcuch rozrządu, przebieg według licznika 140k km. Celna diagnoza? Czy może winy szukać raczej w cewkach zapłonu?

Jeśli to rozrząd, to jego wymiana jest bardzo skomplikowana? Czy w domowych warunkach jestem w stanie wykonać zabieg?

Będę wdzięczny za wszelkie możliwe wskazówki/informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i pochopnie oceniam, ale jeżeli nie zdiagnozowałeś przyczyn wypadania zapłonu to z wymianą rozrządu możesz mieć w problem. W razie co komplet OE jest do kupienia chociażby na fmicu, ale zanim zabierzesz sie za to pytanie jak mechanik zdiagnozował wyciągnięty łańcuch? Złe kąty wałków w sofcie lub blędne odczyty? Generalnie pytanie brzmi, na którym cylindrze wypada zapłon? Czy na różnych czy zawsze na tym samym? Jeżeli zawsze na tym samym to warto podmienic cewke z cewka z innego cylindra. Jeżeli to wina cewki to bład powinien sie przeniesc na ten drugi cylinder. Kolejną rzeczą, która bym sprawdził to lewe powietrze, sprawdzałeś jak długie korekty wygladają? Sa ujemne? a no i ważne pytanie - czy jest LPG?

Edytowane przez cybuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia też kompresja. Zamiana cewek miejscami i jeśli wypadanie przejdzie na kolejny gar to masz już odpowiedź.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za sugestie, jutro postaram się sprawdzić kompresję i wybadać na którym cylindrze wypada zapłon, bo szczerze nie wiem czy jest to jeden i ten sam, czy różne.. Jestem w stanie sczytac taka informacje przez obd2, czy sprawdzać każdy po kolei? Auto bez LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...