Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Witajcie. Pekla sprezyna LP


iwan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Niedawno kupilem kaszlaka J11 2015r. i juz zaczal sie sypac. Doslownie. W czasie jazdy zgubilem kawalek Nissana. Wypadl na jezdnie pol zwoju sprezyny przedniego L zawieszenia. Czy te sprezyny masowo pekaja jak w Fiacie Bravo?

Czy napotkam na jakies problemy podczas samodzielnej wymiany ? Mam 2 srubowe sciskacze do sprezyn.

Edytowane przez iwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note i Micry mają to samo, osobiście mi pękła podczas przekładania używki na nowy amortyzator, nikomu tego nie życzę, siła z jaką potrafi taka sprężyna wystrzelić może poważnie zranić a nawet zabić.

W dniu 15.07.2021 o 19:33, iwan napisał:

Czesc.

Niedawno kupilem kaszlaka J11 2015r. i juz zaczal sie sypac. Doslownie. W czasie jazdy zgubilem kawalek Nissana. Wypadl na jezdnie pol zwoju sprezyny przedniego L zawieszenia. Czy te sprezyny masowo pekaja jak w Fiacie Bravo?

Czy napotkam na jakies problemy podczas samodzielnej wymiany ? Mam 2 srubowe sciskacze do sprezyn.

Jak ściskacze śrubowe to Ok gorszy jest hydrauliczny, sam poskręcałem zestaw do Micry, Micrę sprzedałem zestaw zawieszenia został.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.07.2021 o 19:33, iwan napisał:

Czesc.

Niedawno kupilem kaszlaka J11 2015r. i juz zaczal sie sypac. Doslownie. W czasie jazdy zgubilem kawalek Nissana. Wypadl na jezdnie pol zwoju sprezyny przedniego L zawieszenia. Czy te sprezyny masowo pekaja jak w Fiacie Bravo?

Czy napotkam na jakies problemy podczas samodzielnej wymiany ? Mam 2 srubowe sciskacze do sprezyn.

Właśnie i mi padła sprężyna, przednia lewa. Niewielkie oznaki korozji a po prostu pękła u góry.

Mam problem aby znaleźć odpowiednią sprężynę, zamiennik.

Czy możesz podać skąd i jaką sprężynę kupiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne sprężyny są oznaczane 2 kolorami. ( QQ J11 ) I są dobierane wg twardości.
Np. do diesla są inne do beny inne, to tak w uproszczeniu.
Opcja zakupu zależy od zawartości portfela.
Opcja nr 1. Można pojechać do ASO i wymienić 2 sprężyny P i Lewą. I zaplacic ... $$$.
Nie ma konieczności wymiany 2 sprężyn. ( Np. Klocki ham. koniecznie kpl.)
Opcja nr 2 wymienić tylko pęknięta na używana mając na uwadze kolor pasków na sprężynie. (twardość)
Opcja nr 3 kupić 2 zamienniki np firmy Sachs lub innej Krzak.
Wybór należy do Ciebie.
Próbowałem wymienić samemu, ale nie dałem rady. Dopiero w 2 osoby daliśmy radę. Jedna osoba nagina wahacz w dol, druga kieruje dol amora w zwrotnice.






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź.

Samemu na pewno nie będę wymieniał bo nie mam ścisków do sprężyny.

Tylko nie wiem gdzie kupić sprężynę poza ASO, bo wszystkie hurtownie internetowe podają dla silnika 1,2 - Towar niedostępny, Towar wycofany, Towar na specjalne zamówienie itp.

Jedyne jakie znalazłem dostępne dotyczą auta na rynek rosyjski (2.0 benzyna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...