Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Palące się żarówki mijania...


Erwinpie19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników Nissan Note. Pisze znów z problemem jaki pojawił się w Note mojej żony a polega on na tym że, żarówki świateł mijania palą się nagminnie. Poświeci kilka minut i ją pali raz z jednej raz z drugiej strony. Nie mam pojęcia o co może chodzić. Dodatkowo pojawił się migający błąd poduszek powietrznych który cały czas miga. Kolejnym problemem jest to że dmuchawa przestaje działać a po jakiejś chwili znów zaczyna działać. Ja kompletnie nie mam pojęcia o co chodzi. Pomożecie? 

 Jestem z Wrocławia jakby ktoś znał jakiegoś kumatego mechanika od nissan we Wrocławiu to chętnie przyjmę kontakt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry sprawdź napięcie na aku przy włączonym silniku ( alternator musi pracować) być może daje za wysokie napięcie, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ładowanie na na poziomie 14,2 około. Gdy się założy żarówkę spada do 12.7 i pali żarówkę w tym momencie. Jeden Pan polecił mi przeczyscic styki masowe ale to nic nie dało. Kolejnym jakimś dziwnym objawem jest że wentylator wnętrza raz działa raz jiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14,2 > 14,4 to normalne ładowanie, dziwi mnie to że pali żarówki, czyżby gdzieś było zwarcie?! W opisie 1.6, domyślam że masz zapewne climatronica elektronicznego, nie manualną klimę? poszukaj programu do diagnostyki, ja używam NDSII ( Nissan Data Scan ) za pełną aktywację zapłaciłem 120 zł ale za te 120zł ten program uratował kilka aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam climatronic. Muszę coś podziałałć w temacie bo raz pali jedną stronę a raz druga. Dziś np jechałem do pracy to dmuchawa normalnie działała ale 3 dni temu nic kompletnie. Dlatego dla mnie jest to mega dziwne  zachowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że rezystor dmuchawy robi zwarcie, ale wtedy powinien zadziałać bezpiecznik. Sprawdź czy masz dobre i z odpowiednim nominałem A bezpieczniki.

Jak możesz odłącz całkowicie dmuchawę i sprawdź co się dzieje.

 

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już miałem dmuchawa wymontowana z samochodu jest delikatnie zakurzona itp ale tylko tyle mogłem sam sprawdzić. W ręce całe wirnik obraca się dość gładko nie ma za dużo oporów w nim. Chyba się sam poddam i oddam samochód do jakiegoś majstra we Wrocławiu. Ehhh... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A objawy niesprawnego rezystora nie są takie że dmuchawa nie działa na na obrotach 1-2 a no na 3-4 już chodzi?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie są jak na 120% rezystor walnięty. U Ciebie raz działa innym razem nie, może szwankuje i robi spięcie.

Albo regulator napięcia. W sumie Notek ma dziwne zabezpieczenia w kolejności wyłączania podzespołów w razie braku napięcia, lub jak jest za wysokie.

Edytowane przez M@reS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wymienić samemu ten rezystor. Widziałem gdzieś na forum jest opisane jak go zrobić i gdzie się znajduje. A taki rezystor kupię no w Intercars?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zamykam temat dmuchawy. Padnięty miałem rezystor. Żarówki się palą najprawdopodobniej przez kiepskie styki kostek przy lampie. Dzięki za pomoc lecę wymienić kostki. Poniżej dodaje zdjęcia jak wyglądał rezystor. 

1629715544948.jpg

1629715544944.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...