Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwna awaria nawiewu J11 1.6 benzyna


Konrad1974
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani forumowicze zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z nawiewem.
Qashqai J11 2017r. 1.6 benzyna. Problem z nawiewem polega na tym, że wszystko działa normalnie podczas początku jazdy tak do 40 przejechanych kilometrów. Następnie nawiew działa coraz słabiej aż całkowicie zanika i nie leci powietrze z żadnej kratki. Próbowałem na ustawieniach ręcznych w różnych kombinacjach i ciepło i zimno nie leci praktycznie nic. Dmuchawa działa bo słyszę, że chodzi na maxa ale nie leci z kratek powietrze. Po dłuższym postoju i ponownym uruchomieniu jest wszystko normalnie a po jakimś czasie znowu to samo się robi i nie leci powietrze z kratek.
Miał ktoś może podobny problem i może coś podpowiedzieć co może być powodem takiego działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes pewny ze dmuchawa działała wtedy? Jak dodajesz lub ujmujesz jej mocy na pokrętle to zwiększa i zmniejsza swoje obroty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, scanik napisał:

Jestes pewny ze dmuchawa działała wtedy? Jak dodajesz lub ujmujesz jej mocy na pokrętle to zwiększa i zmniejsza swoje obroty? 

Tak działa normalnie i głośno chodzi na manualu i na automacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnij filtr pyłkowy i zobacz czy to będzie to samo. Kiedy byl wymieniany i kto go wymienial? Ty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, scanik napisał:

Wyciągnij filtr pyłkowy i zobacz czy to będzie to samo. Kiedy byl wymieniany i kto go wymienial? Ty? 

Wymieniałem podczas wymiany oleju w czerwcu ale nie w serwisie. Rok temu też w tym samym miejscu wymieniałem i było ok. Ale oczywiście sprawdzę. Dzisiaj byłem w serwisie nissana i powiedzieli mi, że muszą zrobić serwis klimy a to 350zł na 3 lipca niby jestem umówiony ale nie wiem czy to warto jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Konrad1974 napisał:

Wymieniałem podczas wymiany oleju w czerwcu ale nie w serwisie. Rok temu też w tym samym miejscu wymieniałem i było ok. Ale oczywiście sprawdzę. Dzisiaj byłem w serwisie nissana i powiedzieli mi, że muszą zrobić serwis klimy a to 350zł na 3 lipca niby jestem umówiony ale nie wiem czy to warto jechać

Tobie serwis klimy nie potrzeby a serwis sytemu grzania/chłodzenia. Jak da sie powiązać czas wymiany filtra z awaria to idź w tym kierunku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym zaczął od filtra i ew. wlotów powietrza z zewnątrz, może tam coś wpadło. Serwis klimy za 350 to jakaś promocja z wymianą sprężarki czy co?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wg mnie na 100% zamarza Ci parownik. Jak następnym razem przestanie dmuchać z nawiewów - wyłącz A/C. Tylko uważaj być z kratki nie dostała bryłką lodu w oko 😉

Jak nawiew po wyłączeniu A/C nawiew wróci - potwierdzi się moje przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...