Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder 2.5dci AT 2011 nie rozłącza napędu 4H


Tede
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum. Jest pierwszym właścicielem Pathfindera i przy przebiegu 180 tyś. miałem tylko problem z kompresorem klimatyzacji. Wczoraj jadąc w lekkim terenie załączyłem napęd 4H i tak zostawiłem przełącznik jak wyłączyłem samochód. Na drugi dzień przełącznik przestał reagować i ciągle świeci się kontrolka. Napęd działa. Odepniecie akumulatora nic nie dało. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki - w kabinie i w komorze silnika. Czy ktoś ma jakiś pomysł na tą usterkę ?

Z góry dziękuję za pomoc. 

Edytowane przez Tede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przełączyć na 2H i lekko cofnąć. Powinien się rozłączyć. Jeśli nie to zrób to parę razy do przodu i do tyłu na 2H

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję na podpowiedź. Niestety u mnie, w ogóle nie reaguje pokrętło zmiany trybu jazdy - zawsze przy zmianie trybu jazdy, był słyszalny sygnał dźwiękowy, teraz go nie ma. Można kręcić pokrętłem do woli, bez jakiekolwiek reakcji. Ciągle tylko świeci żółta kontrolka na desce rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód na podnośnik albo na kanał i trzeba sprawdzić wtyczki i przewody elektryczne. Może coś się uszkodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podpięciu do komputera pojawia się błąd siłownika przy skrzynce rozdzielczej - jego kasowanie niewiele pomaga. Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ sam siłownik lub przewody prowadzące do niego. To się dowiem za dwa tygodnie, jak z urlopu wróci elektryk z warsztatu w którym serwisuje samochód. Chyba, że ktoś zna inny zaufany warsztat na Śląsku, który byłby mi w stanie szybko pomóc - będę wdzięczny za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem po naprawie. Przetarła się wiązka kabli od sterowania napędami. To zwarcie spaliło przełącznik. Siłownik nie uległ uszkodzeniu a przełącznik dało się naprawić. Problem był z znalezieniem przetarcia - po kilku dniach i rozebrania znacznej części deski rozdzielczej, i to udało się naprawić. Samochód jest już całkowicie sprawny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tede napisał:

Jestem po naprawie. Przetarła się wiązka kabli od sterowania napędami. To zwarcie spaliło przełącznik. Siłownik nie uległ uszkodzeniu a przełącznik dało się naprawić. Problem był z znalezieniem przetarcia - po kilku dniach i rozebrania znacznej części deski rozdzielczej, i to udało się naprawić. Samochód jest już całkowicie sprawny. 

Uchyl tajemnicy w którym miejscu pod deska był przetarty ten przewod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...