Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stuki dochodzące z klimatyzacji ( wewnnatrz kabiny ) przy regulacji temperatury


LukaszZarembaOtw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

QQ 2019.

Podczas jazdy w słoneczne ciepłe dni, pracy klimatyzacji od czasu do czasu towarzysza stuki gdzieś pod deską rozdzielczą, prawdopodobnie z układu klimatyacji.

Może to mieć związek z układem regulacji temperatury nawiewu?

Przy ręcznej zmianie temperatury pokrętłem, słychać jak w środku coś stuka, jakby odbijająca się piłeczka pingpongowa.

Zarówno przy regulacji w górę jak i w dół.

 

czy to moga byc klapki nawiewów? czy mozna to jakoś zresetowac, skalibrowac?

Serwis?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem nie ustał samoistnie ? Pytam ponieważ miałem takie samo wrażenie , szczególnie przy odkręceniu nawiewu na maksa ale na ten moment problem zniknął. Auto tuż po przeglądzie to miało gdzie był wymieniany układ klimatyzacji itp więc w serwisie powinni( ale nie musieli) o tym wiedzieć .

Tylko czy ty masz to przy zmianie temperatury? u mnie to był dzwięk jakby się liść dostał w wirniki czy coś i takie stukanie. Im wyższe obroty wirnika tym częstotliwość uderzeń wzrastała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,czasami tak słychać jak klapki się przestawiają,szczególnie jak włączę wewnętrzny obieg,ale nie zawsze...może dla tego że wcześniej radio załączam? :D

JasiQ ,ewidentnie coś miałeś w wirniku ,mógł być to mały listek,lub coś co wiatrak roztrzepał.Zdarza się,resztki znajdziesz na filtrze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2021 o 14:56, JasiQ napisał:

u mnie to był dzwięk jakby się liść dostał w wirniki czy coś i takie stukanie. Im wyższe obroty wirnika tym częstotliwość uderzeń wzrastała.

Mam to samo; w przeciągu 4 dni dwa razy miałem ten dźwięk (jakby liść ocierał o wirnik) jak do tej pory za każdym razem po kilku minutach dźwięk ustaje.

 

Godzinę temu, JACKO29 napisał:

ewidentnie coś miałeś w wirniku ,mógł być to mały listek,lub coś co wiatrak roztrzepał.Zdarza się,resztki znajdziesz na filtrze

Czy to możliwe żeby śmieci dostawały się aż tak daleko? nie ma na wlocie powietrza albo gdzieś po drodze jakiejś siatki do wyłapywania śmieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby siatka jest w podszybiu,ale ma dosyć szerokie oczka,więc co nieco może tam wpaść do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 09:30, JACKO29 napisał:

Lukasz,czasami tak słychać jak klapki się przestawiają,szczególnie jak włączę wewnętrzny obieg,ale nie zawsze...może dla tego że wcześniej radio załączam? :D

JasiQ ,ewidentnie coś miałeś w wirniku ,mógł być to mały listek,lub coś co wiatrak roztrzepał.Zdarza się,resztki znajdziesz na filtrze :D

Jacko, pojeduncze stukniecia pojawiaja sie podczas jazdy z wlaczona klima, szczegolnie kiedy slonce doswietla szybe przednią, ale takie stukanie ( jakby odbijajaca sie pileczka pingpongowa ) podczas zmiany temperatury pokretłem. moze warto o tym powiedziec serwisowi, moze cos trzba skalibrowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...