Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pierścień sprężysty przegubu zewnętrznego almera n16


nicu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy demontażu przegubu zewnętrznego, element zszedł bez siły. 3 lekkie puknięcia młotkiem. Zamontować nowy prawidłowo już nie mogę, wbijam przegub i niszczą się pierścienie zabezpieczające, Ori - zostawilem bo był ok ale się wygiął pewnie przy montażu i przegub spadł (tak stawiam) po kilkuset metrach. Ruszyłem spokojnie, rozpędziłem się do 50-60, 4 bieg wrzucony dojeżdżam do skrzyżowania, staje, wrzucam 1 i ruszam ale zgrzyt tylko i auto stoi w miejscu. Na hol pod dom i demontaż zwrotnicy. Przegub ściągam ręką bez siły zabezpieczenia zniszczone. Przegub pewnie się wysunął chodź siedział w piaście. Nie wiada ocb. Ponowny montaż pierścienia z kompletu nowego przegubu, wbiłem mocniejszym uderzeniem przegub i sprawdzam czy dobrze siedzi, ciągnę do siebie przegub zjechał, zabezpieczenie przecięte. Szlag mnie trafia, pierścienia nie dostanę nigdzie. Pytanie- bez pierścienia złożyć, skręcić nakrętkę przegubu odp momentem i tyle?, nie rozłączy się przy skręcie? Czy inna niespodzianką jest i zgrzyty i unieruchomienie auta to bebechy skrzyni bo itd.

Słyszałem tezy że przegub zły, tzn ilość zębów ale z inną ilością zębów w ogóle by wszedł na półoś? Wg mnie nie. Proszę o pomoc i szybką odp. Dzięki pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...