Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak znaleść odpływy szyberdachu T32 panorama


rafalp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Ostatnio podczas deszczu zdziwiłem się jak z okolicy lewego słupka poleciała na mnie woda... pomyślałem - zapchane odpływy szyberdachu... 

otworzyłem szyberdach, ale jest tam tak napakowane różnych elementów, że nie widzę "dziury" którą ta woda ma zlecieć. Logiczne wydaje sę, że będzie na rogach, ale jest tam tyle plastikowych elementów, aluminiowych szyn i różnych zawiasów, że po prostu tego nie widzę:-(

przetykał może ktoś z Was i namierzył gdzie te odpływy są?

na 99% to ten problem - bo jak polałem wodą to spływa baaaardzo wolno...

 

z góry dzięki, 

pozdrawiam.

PS. lupka nie znalazła, ale jak już było to będę wdzięczny za link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ja się właśnie zastanawiam jak się do tego dostać? czy trzeba odkręcić te osłonkę i te korki będą za nią, czy coś innego. w innym aucie te kanaliki były widoczne zaraz po odsunięciu dachu, a tu jest nawciskane różnych rzeczy tyle że tych kanalików nie widać bez zdemontowania czegoś - tylko czego... 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby komuś było potrzeba:

odpływy są na rogach. nie widać ich, ale można na czuja wsadzić żyłkę, albo rurkę (j nie masz dedykowanej, to można użyć tej od odpowietrzenia korka płynu spryskiwaczy 😉 )

ja trochę zalałem to wodą, a potem dmuchnąłem we wsadzoną rurkę kompresorem... teraz leci "jak do zlewu"

 

20210808_152308.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj u mnie te otwory. W każdy z nich wsadziłem wężyk na długość całego słupka i kawałek więcej. Bylem nawet u wulkanizatora by dmuchnąć po wsadzeniu trochę wężyka w otwór sprężonym powietrzem. Jak rozumiem jak cały wężyk na takiej długości wchodził bez większych problemów to wszystko OK tak ? Interesuje mnie też inna sprawa. Skoro dach po zamknięciu wygląda na bardzo szczelnie zamknięty na całym obwodzie nie ma żadnych szpar czy coś to w ogóle tam woda się dostaje pod szybę dachową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam. Najpewniej jest ściągnąć podszybie (podajże 5zatrzasków od komory silnika) i oczywiście ramiona wycieraczek. Na końcu odpływów lewa i prawa strona są zaślepki i najlepiej je wyłamać śrubokrętem ponieważ blokują cały syf i kurz z szyberdachu. Ja u siebie tak zrobiłem i mam pełną drożność z panoramy. Raptem 15-20min roboty a nie jestem mechanikiem. Polecam sprawdzić na YouTube  sunroof rogue drain. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...