Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

"Problem" z wodą x2 :)


slr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie
Jako nowy użytkownik X-Traila mam kolejne pytanie

1. Poniżej zdjęcia miejsca w podszybiu o które mi chodzi. Ostatnio były u mnie w okolicy ulewne deszcze lecz w środku auta nie zaobserwowałem jakiś przecieków na wykładzinę czy w innym miejscu (czytałem o czymś takim wątek na forum tutaj) lecz wolę zapytać niż potem się zdziwić. Jak widać na zdjęciu w jednym miejscu na podszybiu uszczelka / nakładka plastikowa lekko odchodzi. Jak się ją dociśnie przylega jak należy. Czy jest to coś niebezpiecznego czy warto się martwić czy lepiej np zabezpieczyć to jakimś klejem czy silikonem? Nałożyć i docisnąć jak resztę podszybia?

2. Czytając tu na forum wątek o wilgoci na wykładzinie po deszczach sprawdziłem sobie u mnie jak jest po ostatnich ulewnych dniach lecz nie stwierdziłem czy to po stronie kierowcy czy pasażera jakiś mokrych miejsc. Dotykając jednak plastikowego elementu który znajduje się w środkowej części jakby pod radiem u mnie ma to kolor biały tam gdzie jest filtr kabinowy zaobserwowałem że ten element jest wilgotny. Był to ciepły dzień i wcześniej żona autem z pracy jechała i klima chodziła. Czy jest to normalne bo podejrzewam że to zwilgocenie / spocenie tego plastiku (później jak auto postało jest sucho) zależne jest od klimy? Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenie lub może sprawdzić jak jest u niego po jakieś jeździe z klimą w ciepły dzień? Nie jest to tak że woda z tego kapie czy coś, przynajmniej nie było to na tyle mokre. Bardziej wyglądało i czułem to tak jakby plastik był "spocony". Nadmienię tylko że filtr kabinowy miałem zmieniany jakieś dwa tygodnie temu w serwisie wraz z filtrem powietrza silnika, filtrem oleju i samym olejem.
IMG_20210808_175724.thumb.jpg.d58d54a679399bc4f10220f382357c18.jpg
IMG_20210808_175739.thumb.jpg.64800042de1f89fe5916f2c3a5e41f38.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę to jest to bez znaczenia. Pod tym plastikiem najszczęściej szyba zachodzi na zakładkę i kończy się. Pod nią są rynny z blach, które odprowadzają wodę na boki. Pod szybą na dole najpewniej jest nawalony klej, który spełnia funkcję mocowania i uszczelniacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile odpływów z podszybia jest pod autem? Lewa strona, prawa strona? Coś jeszcze? Czy w środkowej części też jakiś jest? W dniu dzisiejszym dla testu polałem wodą nad miejscem gdzie jest to szpara przy szybie. Woda spłynęła trochę po prawej ale też jakby gdzieś środkiem i pod autem były dwa miejsca gdzie woda spłynęła. Nie wiem czy w końcu jest się czym martwić czy nie....

Edytowane przez slr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda dokładnie w xtrailu, ale u mnie ta osłona jest z lewej strony perforowana i z klapką, jak się tam zajrzy ściągając klapkę to widać całą konstrukcję pod szybą. Woda nie powinna ściekać środkiem bo to powoduje niepotrzebne konstrukcyjne tworzenie odpływów na środku. Jak się popatrzy w tym miejscu w komorze silnika to na ściance grodziowej jest kilka rzeczy, osłona termiczna silnika, przewody klimatyzacji... kanał odpływowy w tym miejscu byłby bez sensu, ale kto tam wie konstruktorów Nissana. U mnie woda leci na boki. Jeśli gdzieś leci środkiem to albo gdzieś w dole jest jakieś odbicie odpływów do środka, albo wodę zaciąga spodem po karoserii/ osłonach do środka. Ja bym to na kanale sprawdził z dobrym oświetleniem, a druga osoba niech leje wode po szybie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...