Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera - pytanie o lampy


Gość fragles74

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fragles74

Witam wszystkich,

 

Czym różnią się lampy przednie do Primery P10 - wersja z jednym i dwoma reflektorami? Czy można je stosować wymiennie. Moje lampy poszły w drobny mak i nawet nie wiem jak zgadnąć, którą wersję miałem :-(. Czy możliwe jest założenie u nas lamp z nissana w wersji angielskiej (czy z powodu innego kierunku ruchu nie będzie rówżnic w budowie lamp lewych i prawych), ewentualnie jakie zamienniki dostępne u nas warto kupić?

 

Pozdrawiam,

 

fragles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Z dwoma reflektorami byly w nowszych wersjach po ktoryms tam roku (tak mi sie zdaje). Roznicy w swieceniu nie mam bo te wewnetrzne zarowki sluza jako swiatla dlugie.

Podjedz do sklepu Delam w Centrum Motoryzacji na Spółdzielczości Pracy tam dostaniesz podrobki chyba po 120 złotych jak dobrze pamietam.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Czy możliwe jest założenie u nas lamp z nissana w wersji angielskiej (czy z powodu innego kierunku ruchu nie będzie rówżnic w budowie lamp lewych i prawych)

W żadnym wypadku nie możesz zakładać lamp z angielskiej wersji. Ponieważ u nich obowiązuje ruch lewostronny, mają inaczej skonstruowane szkła reflektorów ( inne soczewki ) wskutek czego oślepiałbyś jadących z przeciwka. Anglicy przyjeżdżający do Europu samochodami mają obowiązek naklejać taki specjalny kawałek czarnej folii na światła by zredukować ten efekt.

Z takimi światłami nie przejdziesz żadnego badania technicznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles74

Dzięki za odpowiedź.

W takim razie czy lepiej zainwestować w używane lampy oryginalne, czy są jakieś przyzwoite zamienniki? Słyszałem opinie, że np. zamienniki DEPO nie są zbyt dobre.

 

fragles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Fragles74 ja kupilem zamiennik bo rozwalilem przod i jedna lampe musialem wymienic. Chcialem kupic uzywke ale wtedy znajomy nie miał, tak wiec musiałem kupic nowke podrobke i niestety nie pasuje ona tak jak oryginal, poza tym jest problem z regulacja bo jak sie go opuszcza to ciegno potrafi spac od opuszczania i trzeba rozbierac reflektor zeby to naprawic, bo jak spadnie to srodek lata jak glupi na dolkach.

Proponowalbym oryginalne uzywki. Ja jak bym mial zmieniac to kupilbym oryginalne uzywki niz nowe podroby nawet jakby uzywki byly drozsze od nowych.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...