Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Miejsce na tylnej kanapie

Recommended Posts

jacekl

Mam pytanie o kanapę tylną.

Po bokach foteliki na isofix a w środku zmieści się ktoś?

Moze robił ktos przesiadkę z Audi A6 C5 i ma porównanie?

Rex-er

Trzecie dziecko wchodzi bez problemu. Jak zabieram swoją mamę na 10km, to też się mieści, na więcej odpinam jednego ISOFixa i przesuwam fotelik na zewnątrz.

Foteliki mam https://www.sklep-tosia.eu/pl/products/peg-perego-viaggio-2-3-shuttle-crystal-black-55107.html - o ile tyłek jest miarodajny, o tyle nie mam ograniczenia w barkach. A to wyżej właśnie foteliki potrafią być mocno rozbudowane.

• 2 weeks later...
W dniu 24.08.2021 o 12:59, Rex-er napisał:

Trzecie dziecko wchodzi bez problemu. Jak zabieram swoją mamę na 10km, to też się mieści, na więcej odpinam jednego ISOFixa i przesuwam fotelik na zewnątrz.

Foteliki mam https://www.sklep-tosia.eu/pl/products/peg-perego-viaggio-2-3-shuttle-crystal-black-55107.html - o ile tyłek jest miarodajny, o tyle nie mam ograniczenia w barkach. A to wyżej właśnie foteliki potrafią być mocno rozbudowane.

czyli jedziesz z fotelikiem wypiętym z isofixa?! 😳W razie dzwona (czego oczywiście nie życzę) fotelik nie spełni swojej funkcji, wręcz będzie stanowił zagrożenie dodatkowymi urazami dziecka...☹️, a sam fotelik wygląda na solidny wyrób

Edited by Cykli
Rex-er

Przesadzasz.. Tzn. na pewno trochę racji masz, że fotelik może się przesunąć, ale ISOFIX jest tylko dodatkową opcją zapięcia:

Mocowanie na dwa sposoby
Fotelik PEG PEREGO VIAGGIO 2-3 SHUTTLE możemy zamontować w samochodzie na dwa sposoby i jest to uzależnione od obecności w aucie złączy ISOFIX. Korzystamy z nich, aby ustabilizować fotelik i zapobiec zmianie jego pozycji w trakcie jazdy. Jeżeli złączy nie ma, używamy 3-punktowego pasa bezpieczeństwa, który jest obecny praktycznie w każdym aucie.

W dniu 7.09.2021 o 09:48, Cykli napisał:

czyli jedziesz z fotelikiem wypiętym z isofixa?! 😳W razie dzwona (czego oczywiście nie życzę) fotelik nie spełni swojej funkcji, wręcz będzie stanowił zagrożenie dodatkowymi urazami dziecka...☹️, a sam fotelik wygląda na solidny wyrób

Co ty opowiadasz ze nie spelni?? Nie wszystkie samochody sa wyposazone w isofix, zwlaszcza starsze modele, i co? Nie mozna do nich wlozyc fotelika? Oczywiscie ze mozna i bedzie zapiety normalnie w 3 punktowe pasy. A co z fotelikiem na przednim siedzeniu? Tam masz isofixa?

A tak w temacie. Ja mam 2 foteliki, bardzo rozudowane "w barkach", Monza Nova

https://archiwum.allegro.pl/oferta/fotelik-recaro-monza-nova-2-saphir-glosniki-i6307429125.html

i pomiedzy nimi faktycznie jest ciezko wsiasc, nawet bardzo szczuplej osobie. Dlatego czasami musze je wypinac z isofixa zeby je troche rozszerzyc. 

Edited by Kozza