Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Biały dym z rury wydechowej


kerimdarg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż stało się.  Z rury wydobywa się biały dym (chyba jednak para)  z chłodnicy ubywa płynu. Test testerem na obecność CO2 wypadł pozytywnie (czyli zabarwił się na zielono) Diagnoza uszczelka pod głowicą. Czy to jedyna możliwość? Auto to primera P12, silnik 2,0 . Dodać należy, że auto jest zagazowane o nieco ponad roku. Pytam więc czy to jedyna opcja? Czy też są inne możliwości. Jak wiadomo wymiana uszczelki to wysoki koszt, tym bardziej jestem wściekły, że nabyłem ten wóz 2 tygodnie temu, nie zdążyłem się nacieszyć . O ile już pozostanie ta najgorsza opcja, ta jaki jest w przybliżeniu koszt tej naprawy. Za poświęcony czas z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płynu ubywa w jakim czasie / dystansie?? 
Generalnie docelowo jedyna słuszna opcja. Zapewne bardziej "znissanizowani " użytkownicy będą w stanie Ci potwierdzić, ale objawy są typowe.

Ponieważ to wyciek z układu chłodzącego do silnika, możesz tymczasowo zastosować uszczelniacz do chłodnic (ale wyłącznie taki, który gwarantuje, że da się w przyszłości wypłukać z układu - w razie czego mogę polecić kilka sensownych). Oczywiście nie ma reguły, ale zaskakujące jest to, że to oczywiście rozwiązanie tymczasowe - ale znam przypadki, że na takim "tymczasowym" uszczelnieniu samochód pojeździ nawet kilka lat bez dalszych objawów. W razie pytań - pisz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym niczego nie lał. Jeśli uszczelka to trzeba robić i koniec.

Tylko, żebyś na speców nie trafił co planowanie głowicy robią papierem ściernym a zamiast uszczelki stosują sylikon.

Z robocizną wymiana uszczelki to koszt może być od 300zł do 1000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rozważyłbym również opcję skorzystania z rękojmi i zwrotu pojazdu z powodu wady ukrytej. Lub istotnego obniżenia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie, oraz porady.1 uszczelniacz w przypadku uszczelki może nie zdać egzaminu, gdyż tam panuje wysokie ciśnienie, zaś co do rękojmi, jest to proces dość skomplikowany , muszę poradzić się prawnika. Liczył bym, że sprzedawca będzie choć w części pokrywał koszty naprawy.Z uwagi na mój wiek spodziewałem się ,że jest to ostatnie moje auto, to też wszelkie półśrodki nie wchodzą w rachubę. RAZ JESZCZE DZIĘKUJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...