Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczne światła mijania podczas deszczu


bastekpastek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam światła na auto (dzienne). Zaczyna padać deszcz, wycieraczki na auto zaczynają pracować ciągle. Światła nie przełączają się na mijania. Nie pomaga przestawienie wycieraczek na pracę ciągłą. W instrukcji jest napisane że powinno się przełączać. Co robię nie tak? Komuś to działa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przełącza, robię to sam gdy zaczynam czuć się nie komfortowo, chociaż ostatnio widziałem podczas ulewy, że ledwo coś było w ogóle widać a ludzie jadący na dziennych...

Za to powinni prawko zabierać. 

Widziałem kiedyś filmik albo jakiegoś pirata w tv gdzie koleś się mądrował z policją, że to jest w gestii samochodu, bo mam tryb auto i sam powinien zmienić... niestety auto za to nie odpowiada tylko kierowca. Witki opadają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przełączam ręcznie, ale instrukcja mówi tak:

Reflektory włączają się automatycznie po zmroku i podczas deszczu (gdy wycieraczka szyby przedniej działa w sposób ciągły).

Czyli kłamie? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wierzysz instrukcji ?  Powinno według niej. prawda ? Niech się wypowie osoba która nie  ingeruje w system częstotliwości działania wycieraczek. Reflektory to im się udały tzn czujniki. są kompletne i bezbłędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam macie w X-sach, ale w Pulsarze jak mam wycieraczki na "AUTO", to elegancko reagują na deszcz i w zależności od intensywności śmigają częściej, lub rzadziej, a jak uznam że coś nie tak, to mam możliwość ingerencji w częstotliwość.
Natomiast w kwestii przełączania świateł z dziennych na mijania, to w kompie się ustawia czułość - o ile dobrze pamiętam, są 3 opcje do wyboru. To ustawienie reaguje wyłącznie na jasność otoczenia (tunele, zmrok, etc). Ale zdarzyło mi się też, że przy intensywnym opadzie, kiedy w środku dnia zrobiło się "ciemno", światła też przeszły na mijania. Ale generalnie rzecz ujmując, to w deszczu same się nie przełączą i muszę to zrobić ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2021 o 03:01, Andrzej G napisał:

 to w kompie się ustawia czułość

Paanie, takie luksusy to tylko w Pulsarze xD to nie ta klasa, tu takich rzeczy nie ma!

Ale za to jak wycieraczki przejdą w tryb machania ciągłego, to światła się włączają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie się nie włączają. Opisz ten magiczny proces dzięki któremu uruchomiają się automatycznie światła. Może coś robię nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam auto światła i auto wycieraczki i zacznę lać wodę z węża na szybę to przełącza się z dziennych na mijania

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 16:12, bastekpastek napisał:

No a u mnie się nie włączają. Opisz ten magiczny proces dzięki któremu uruchomiają się automatycznie światła. Może coś robię nie tak.

Ma nowszego X-Traila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Smakor napisał:

Jest nowysz niż ten z 1.3 158? Chyba w stanach... 

"nowszy" tzn po 2020 ujęli 2kM, dali Android Auto... może  i włączanie świateł dodali... 🤔

https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/nissan-x-trail-13-dig-t-dobrze-wyprobowany-model-test/rkk33mq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na  wyświetlaczu między zegarami dodali drugą linię pod info z godziną i temperaturą (wskazującą włączone funkcje np. asystent pasa ruchu) ?

Ja  mam rocznik 2017 po FL i tej podwójnej linii nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2021 o 21:43, Rex-er napisał:

Jak mam auto światła i auto wycieraczki i zacznę lać wodę z węża na szybę to przełącza się z dziennych na mijania

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka
 

Muszę spróbować tego patentu, może za słabo padało 😁

W dniu 28.08.2021 o 19:35, Varicella napisał:

Ma nowszego X-Traila

Tylko dlaczego piszą o tym w instrukcji do mojego auta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bastekpastek napisał:

Muszę spróbować tego patentu, może za słabo padało 😁

Tylko dlaczego piszą o tym w instrukcji do mojego auta? 

A nie ma tam, dopisku: *) W zależności od wersji/wyposażenia  bo instrukcja jest jedna a wersji/modeli zwykle kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, nepomucen napisał:

jeszcze autohold ręcznego dodali.

Raczej nożnego jak już :) Ale fakt brakuje tego bajerku u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestraszył się - dzisiaj jeżdżąc po mieście światła włączyły się na ok. 3 min. i później wyłączyły (padało cały czas). Także coś działa, ale jaki jest algorytm tego wynalazku to do tej pory nie udało mi się ustalić. Na pewno nie zależy to od prędkości wycieraczek, a przynajmniej nie w taki sposób jak opisuje to instrukcja. Będzie teraz pewnie częściej padać to postaram się wykminić jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodziewam się, że z tymi wycieraczkami pomógłby update oprogramowania. niestety w Aso robią to bardzo rzadko, tylko jak trafią na jakieś błędy. to prosty warunek, więc to czy się włączają musi siedzieć w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja z tym nie mam problemu. Trudno zapomnieć o tym, że czujesz się mało bezpiecznie i komfortowo. Włączam sam i tyle. Zwłaszcza jak widzę idiotów jadących na dziennych w ulewę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tak po prawdzie też zarządzam światłami sam - jak tylko widzę dzienne u kogoś, kiedy nie powinny być włączone, zerkam czy sam nie jadę jak debil. Automat na długich też sam przełączam, bo nie chcę oślepiać innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nasze "drobne" dylematy pokazują jak daleko jesteśmy do autonomicznych aut. Tam jest jeszcze wiele poważniejszych kwestii do "zaadresowania". A jako, że pracuję w branży IT, mam dużo kontaktu z programistami, i nie zamierzam swoje zdrowia i życia oddawać w ich ręce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady - światła też przełączacie ręcznie gdy się ściemni? Pewnie nie, bo to akurat dobrze działa. Wystarczy aby funkcja uruchamiania podczas deszczu działała tak samo sprawnie. Ale skoro nikt nie używa to nikt się nie czepia, więc producent olewa sprawę.

Ocenianie aktualnego stanu technologicznego autonomicznych samochodów na podstawie problemów z algorytmami nissana jest chyba lekko niesprawiedliwe dla tego stanu 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...