Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

woda w aucie


alan1609
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktoś może miał taki problem. po ostatnich opadach deszczu mam mnóstwo wody w aucie.gdzie znajdują się kanaliki odpływowe w juke. uszczelki sprawdzone niby ok.

któredy jeszcze może dostawać się woda do auta z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zlokalizować źródło od środka bo jest kilka możliwości przedostawania się wody. Nie jest łatwo ale najprościej, 1 osoba w środku obserwuje, 2ga leje wiadrami po szyberdachu, drzwiach (uszczelkach) , podszybiu.

 

1. Podstawa to zdjęcie nadkoli z przodu, jeśli nigdy to nie było robione to wysypie Ci się z odpływu jakieś 3kg ziemi z liściami, które blokują odpływ z podszybia.

2. Szyberdach, giętki delikatny drut i przepychanie rynienek, które znajdują się w słupkach.

3. Krzywe drzwi lub zużyte uszczelki drzwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alan1609 napisał:

ok dziękuję. szyberdachu nie ma,więc to już wykluczam. pozostaje reszta do sprawdzenia. rozumiem że do rynienek dostanę się przez słupki.

Jeśli nie masz szyberdachu to nie masz i rynienek w słupkach :) . Nadkola to podstawa, aby wyczyścić pobieżnie nie trzeba zdejmować kół ani całości nadkola - wystarczy odpiąć kilka kołków i śrubek, odgiąć i wyciągać syf przez  szczelinę. Chodzi o to miejsce, w którym znajduje lub powinien znajdować się chlapacz. 

Zapomniałem jeszcze o 4tej możliwości, woda może też dostać się do wnętrza drzwi uszczelka przy szybie, a z stamtąd tapicerką wlać na podłogę. 

Edytowane przez salikartur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadkola sprawdzone czysto. Dodam jeszcze że wygląda na to że woda przecieka gdzieś od bagażnika ponieważ mokra była kanapa tylna. może przez tą gumę którą przeprowadzone są wiązki kabli

na razie jeszcze suszenie auta, a mąż dalej lokalizuje przeciek. dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 08:24, alan1609 napisał:

Dodam jeszcze że wygląda na to że woda przecieka gdzieś od bagażnika ponieważ mokra była kanapa tylna.

U mnie woda dostawała się do bagażnika auta przez uszczelkę klapy bagażnika - uszczelka po 4 latach odkształciła się tak, że przestała spełniać swoją rolę. No ale u mnie po prostu mokro było we węce na koło zapasowe, z zewnątrz nic nie było widać. 

Jeśli mokra jest kanapa, to znaczy, że woda dostaje się gdzieś od góry, co trochę ułatwia namierzenie problemu. Jak napisano wyżej - jedna osoba siedzi w aucie z latarką i obserwuje, druga leje wodą z zewnątrz po dachu i tylnej klapie - innego wyjścia chyba nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich. Rowniez woda w bagazniku. W zaleznosci od parkowania tyl lub przod na podjezdzie ostatecznie pojawia sie w miejscu kola zapasowego lub pod siedziskiem z tylu. Generalnie "zbiera się" po lewej stronie na wew. profilu (wysokosc lampy) i plynie po kablach etc. Sprawdzilem lampe, nic nie widac. Silikonuje po kolei, zaczalem od przelotki; efekt gdy polewalem droga tak jak plynie woda z dachu pomiedzy klapa a nadwoziem, nic sie nie dzialo. Niestety deszcz zweryfikowal moje kruche zwycięstwo. Rano woda znow w tym samym miejscu.

Czy idalo sie komus z Was namierzyc przyczyne w swoich jukach? Bede wdzieczny za pomoc.Jesien puka do drzwi a z nia deszcz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2021 o 11:47, alan1609 napisał:

witam czy ktoś może miał taki problem. po ostatnich opadach deszczu mam mnóstwo wody w aucie.gdzie znajdują się kanaliki odpływowe w juke. uszczelki sprawdzone niby ok.

któredy jeszcze może dostawać się woda do auta z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

Witam.

Czy znalazleś miejsce w którym przeciaka woda?

Mam ten sam problem i nie ukrywam frustrująca sytuacja, więc jeśli mogłbyś pomóc będę mega wdzięczny 👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od ostatniego czasu kiedy wysuszyliśmy auto a było bardzo dużo wody nie było strasznych ulew, więc na razie sucho.

Dokładnie wyglądało to tak jak u pana tylko Prawa strona czyli od pasażera. Mąż twierdził że też lampą przecieka rozebrał okazało się że to nie to.

druga wersja to przelotka która prowadzi wiązkę kabli do bagażnika wydawała sie mało szczelna zasilikonował i na razie spokój, ale dalej nie jesteśmy pewni czy to było to.

I tak po każdych opadach deszczu sprawdzamy na razie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację i pomoc oczywiście. Dzis koncze silikonowanie kazdego mozliwego elementu i wystawiam auto z garazu. Od jutra ma padac wiec bedzie kolejny sadny dzien. 

Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...