Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Keyless go wyczerpująca się bateria


salikartur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, salikartur napisał:

Zauważyłem, że w zapasowym nie używanym pilocie wyczerpuje się bateria w tydzień, miał ktoś podobny problem ?

Pewnie Ci włożyli do pilota jakąś badziewną baterię, podobnie jak mnie. Kilka miesięcy po odebraniu samochodu bateria w pilocie padała w mgnieniu oka (CR2032). Przycisk uruchomienia auta reagował dopiero kiedy "przytuliłem" do niego pilota. Wymieniłem baterię i ponad 6 lat wszystko pracuje jak powinno. Tylko kupując zwróć uwagę na datę przydatności (na blistrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem jak pisałem poprzednio. Możesz mieć jakieś zwarcie na ścieżkach. Spróbuj rozebrać i wyczyścić. Tylko delikatnie. Wyjmij baterie, wydmuchaj, użyj pędzelka ewentualnie obmyj w spirytusie ale bardziej ścieżki, nóżki podzespołów, a zanim włożysz nową baterię dokładnie wysusz. Tylko bez wysokich temperatur. Ja bym tak to zrobił bo jeśli problem jest w elektronice to sam nic nie zrobisz jak się nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety robiłem już dokładnie to co opisałeś. Nowa bateria działa miesiąc, po czym można już tylko używać guziczków na pilocie otwórz / zamknij, a na desce świeci ikey.

Wysłane z mojego SM-A415F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba musisz znaleźć elektronika, taki starej daty, co wie co to kondensator a co rezystor a nie wymienia od razu całe płytki. Chociaż nie wykluczam że da się wymienić całość i zaprogramować nowy kluczyk. To tylko takie moje dywagacje. Jak rozwiążesz problem daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...