Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wariujący czujnik uderzeniowy/parkowania


Kubaohmyfood
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

Dwa tygodniem temu nabyłem Qashqai 2020 1.3 benzyna 160km nconecta Model posiada wmontowane kamery dookoła pojazdu. 

W dniu dzisiejszym bez specjalnego powodu nagle pojawiła się usterka - jak zwalniam poniżej 10km/h, przedni czujnik sygnalizuje na czerwono niebezpieczeństwo i pika. Nieważne czy stoję czy jadę. Jak dodam gazu przestaje. 

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o radę czyn to może być spowodowane i co w tej sytuacji zrobić

Ewentualnie czy to może być powiązane z silnymi opadami deszczu jakie nam obecnie towarzyszą.

 

Pozdrawiam i przepraszam być może głupio pytam ale na prawdę się na tym nie znam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sygnał się wyłącza powyżej 10km/h to jest to napewno przedni czujnik parkowania a nie czujnik zderzeniowy, awaria zderzeniowego sygnalizowana jest dodatkowo świeceniem na żółto jego ikony.
Mi czasem po myjni ciśnieniowej też wariuje jeden tylny czujnik ale po wyschnięciu przestaje.
Więc Też zacznij od wysuszenia czujników ale nie pchaj nic do nich, tylko zrób to ciepłym powietrzem.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto praktycznie nowe,zapewne masz gwarancję,nic nie kombinuj tylko jedz do serwisu niech oni się tym zajmą.
No fakt.
Jak jest gwarancja to się sam z tym nie baw, tylko jedź do ASO.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych intensywnych opadach u mnie podobna sytuacja.

Po nocy w garażu i chyba samoczynnym wysuszeniu problem znikł - na razie.

Prośba o informację, co serwis zrobił z tym jeśli się do nich wybierzesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Prośba o informację, co serwis zrobił z tym jeśli się do nich wybierzesz


Wysuszy?


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Brzyk napisał:

Jeżeli nie masz dowodu to powiedzą że u nich usterki nie ma czyli - jeździć i Obserwować

Wystarczy bezpośrednio przed wizytą w ASO odżałować 5zł i na myjni ręcznej odpowiednio potraktować czujniki wodą. Piszczeć przy przyjęciu na serwis będzie:)

Osobny temat jak uszkodzenie naprawi ASO - tak jak MIrekCC napisał - wysuszą, czy wymienią czujniki/wiązkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia polecam nagrywać wszelkie usterki do ASO. Nieważne, czy to Nissan, czy inna firma - zawsze dobrze mieć nagranie, inaczej wtedy patrzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...