Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Coś stuka, napręża, strzela tylko co?


wmaciek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem x-trail t-32 z rocznika 2014 poprzednio miałem qashqai j10 lift. Obecnie mam problem coś mi uderza znaczy dźwięk jest jak by się naprężylo a później raz puklo z lewej strony przynajmniej tak się niesie dzieje się tak podczas hamowania i dodawania gazu co najważniejsze nie podczas dużych prędkości tylko właśnie takiego toczenia się bądź ruszania. By nie było tak łatwo jestem po wymianie wszystkich poduszek silnika i skrzyni też, wahacze przód, końcówki drążków, łączniki stabilizatora, gumy stabilizatora, tarcze i klocki przód, wyciągnąłem lewy amortyzator - sprężyna cała wymieniłem poduszkę i łożysko amortyzatora. Sprawdzone wczoraj półosie i nic. Macie jakieś pomysły bo już nie mam siły na to a na diagnostyce nic na kanale że mam to jestem co dzień i nic nie ma. Wszystkie naprawy robiłem sam więc śruby są dokręcone porzadnie. Dzięki za każdą wskazówkę bo mi już pomysłów brak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sprawdzałeś czy nie poluzował się lewarek, jest schowane po lewej stronie bagażnika pod plastikową klapką.

Zobacz czy jest zablokowany pomiędzy uchwytami, aby nie latał powinien być trochę rozkręcony.

Tam jest też klucz i ucho do holowania, może one latają.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wszystko twardo przymocowane, zapas przykręcone. Już wszystko też wyciągałem z auta i na pusto jechałem i nadal to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wmaciek86 napisał:

naprężylo a później raz puklo z lewej strony

nie napisałeś czy przód czy tył. choć koledzy sugerują tył i raczej o niego nie chodzi z Twojego opisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana. Rozwalona była cześć elastyczna wydechu taka w plecionce. Dokładnie plecionka była rozwalona i wydech się naprężal i rozprężal. Co do wymiany tragedia znaczy się dwie nakrętki co łącza część z dpf przykręcone są dwiema śrubkami na klucz 10 ale ruszyć się ich nie dało. Psikanie i grzanie palnikiem nie wiele dało, trzeba było przyspawać większe nakrętki i dopiero ruszyło ale dostęp tragedia. Ogólnie wymiana 4 nakrętki i dziękuję ale te dwie to chińczyk za karę powinien odkręcać. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...