Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ekran informacji o pojeździe - status funkcji bezpieczeństwa


Rafixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przeglądając zdjęcia reklamowe w internecie zauważyłem na ekranie informacji o pojeździe (między zegarami) drugą linię (pokazującą status włączonych funkcji bezpieczeństwa) pod info z godziną i temperaturą. Zaznaczyłem na zdjęciu o co mi chodzi.

Ja  mam rocznik 2017 po FL i tej podwójnej linii nie mam u siebie, czy to da się jakoś włączyć czy w dodali to w późniejszych rocznikach i u mnie tego nie będzie ?

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez Rafixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie widać:

1. System informujący o aucie w martwej strefie (najwyższa wersja wyposażenia - są diodki przy lusterkach w słupku informujący o aucie)

2. System AEB czyli awaryjnego hamowania w przypadku prawdopodobieństwo kolizji z autem/pieszym/rowerem (to się pojawił gdzieś w 2018-2019 w niektórych wersjach chyba) (widać z przodu auta na grilu radar i na szybie za lusterkiem)

3. System informowania o zjechaniu z pasa ruchu. Też chyba zależnie od wersji. Jak są wyłączone palą się na pomarańczowo chyba.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie widać:
1. System informujący o aucie w martwej strefie (najwyższa wersja wyposażenia - są diodki przy lusterkach w słupku informujący o aucie)
2. System AEB czyli awaryjnego hamowania w przypadku prawdopodobieństwo kolizji z autem/pieszym/rowerem (to się pojawił gdzieś w 2018-2019 w niektórych wersjach chyba) (widać z przodu auta na grilu radar i na szybie za lusterkiem)
3. System informowania o zjechaniu z pasa ruchu. Też chyba zależnie od wersji. Jak są wyłączone palą się na pomarańczowo chyba.
Pkt 2 i 3 mam w wersji z 2014. Co do podwójnej kreski dam znać popołudniu jak żona z pracy wróci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem AEB wprowadzono po FL w 2017 :) Także... tego.

https://www.news.com.au/technology/innovation/motoring/new-cars/nissan-xtrail-review-suv-now-comes-with-aeb/news-story/df89d2fa3bd0ef75295b63fbf717071f

Może w 2017 wprowadzili seryjnie a wcześniej było jako opcja extra płatna.

Na 1 lepszym filmiku widać, żę faktrycznie miał to już w 2014 w niektórych wersjach (tylko pytanie czy reagowało już wtedy także na pieszych i rowerzystów jak teraz):

 

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te systemy mam. Tylko chodzi o "podwójną" kreskę czyli info co mam włączone. Teraz jak włączę np. asystenta pasa ruchu to tylko dioda na przycisku się świeci a info na ekranie, że funkcja jest włączona nie ma chyba że przejadę bez migacza z pasa na pas wtedy pojawia się na ekranie żółta ikona na chwilę + dźwięk.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Smakor napisał:

Na 1 lepszym filmiku widać, żę faktrycznie miał to już w 2014 w niektórych wersjach (tylko pytanie czy reagowało już wtedy także na pieszych i rowerzystów jak teraz):

Te bajery pokazane wcześniej w oby liniach miał już Pulsar w wersji Tekna z 2014r i wszystko działało jak należy. W międzyczasie grzebnęli coś w oprogramowaniu wykrywania przeszkód i awaryjnego hamowania - zmniejszyli czułość.

1b5110068268400830ce8e10153f1748.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafixx napisał:

Kurcze czyli w u mnie z roku 2017 też powinno to być. Może to gdzieś w opcjach się włącza? Macie pomysł czemu u mnie nie ma? 

Instrukcję którą dostałeś wraz z autem pies Ci zżarł ? :emot060:

Te funkcje jak i wiele innych włącza/wyłącza/ustawia się z poziomu komputera pokładowego.

Nie wiem czy w w tych 2 razy droższych wozidłach to będzie wyglądało identycznie, ale profilaktycznie zrobię wklejkę, jak to wygląda w Pulsarze

Tryb ustawień umożliwia zmianę informacji  wyświetlanych na ekranie informacji o pojeździe:

Driver Assistance - użyj aby włączyć / wyłączyć dowolny z systemów / ostrzeżeń

·        Driving Aids

·        Lane - włączenie / wyłączenie system ostrzegania przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu (LDW)

·        Blind Spot - włączenie / wyłączenie sygnalizacji martwego pola (BSW)

·        Parking Aids

·        Emergency Brake - włączanie / wyłączanie hamulca awaryjnego

Asystent parkowania:

Aby zmienić stan lub włączyć / wyłączyć dowolny z systemów wyświetlanych w menu Parking Aids, użyj przełącznika Góra/Dół w celu wybrania pozycji menu i przycisku ENTER, aby ją zmienić.

Moving Object - włączenie / wyłączenie funkcji wykrywania obiektów ruchomych (MOD) rozdz.5

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie o to chodzi że nie wiem jak/nie umiem sobie tych funkcji włączyć z poziomu komputera.

Funkcje mam włączone działają dobrze - czyli jak jest jakiś samochód w martwym polu świeci się dioda przy lusterku po lewej lub prawej, jak przekraczam pasy bez migacza wtedy tez sygnał dźwiękowy i na chwilę pojawia się ta druga linia na wyświetlaczu i żółta ikonka ostrzegająca itd.

Chodzi tylko (aż) o to żeby podwójna linia na wyświetlaczu ze pokazująca włączone funkcje była na stałe ja na zdjęciu wyżej u kolegi @slr tego nie umiem włączyć u mnie wyświetlacz wygląda tak:  

PXL_20210909_065128443.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w innym miejscu menu też brak tych ikon? Np spalanie, czy dystans? Nigdzie się to nie pojawia? Jak nie to bardzo dziwne mimo że czujniki działają jak jedziesz i masz sygnalizację dźwiękową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.09.2021 o 12:11, Rafixx napisał:

Tak w innym miejscu menu też barak tych ikon.

a ze tak zapytam :

jak między zegarami pojawi Ci się ADS ..... czy ADAS .... i tam wejdziesz do środka, to ile masz ptaszków?

 

i jeszcze do AEB,

do 2017 powinien się nazywać miniAEB, ponieważ, jak już było napisane:

Parking Aids

 

·        Emergency Brake - włączanie / wyłączanie hamulca awaryjnego

czyli:

działa na czerwone światło poprzedzające. Jak ktoś przed nami hamuje, to żeby mu w żyć nie wjechać... ostrzega, a jak zdecyduje że za słabo hamujemy to pomoże mocniej i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 21.09.2021 o 07:53, dodomela napisał:

a ze tak zapytam :

jak między zegarami pojawi Ci się ADS ..... czy ADAS .... i tam wejdziesz do środka, to ile masz ptaszków?

 

ADAS ile ptaszków ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie to wygląda tak. Lane i Blind Spot trzeba kliknąć i tam dopiero po wejściu się zaznacza ptaszkiem, ale mam wszystkie trzy zaznaczone.

 

PXL_20211028_123222958.jpg

Edytowane przez Rafixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...