Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Klakson i podświetlenie klawiszy na kierownicy


Sucks_one
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pojawiło się nowe niedomaganie aczkolwiek takie z którym można żyć ale jak jest i nie działa to trochę irytuje.

Rozchodzi się o podświetlenie przycisków sterujących znajdujących się na kierownicy oraz klakson.

Działa tylko w jednym położeniu skręconej kierownicy. Na oko wszystko pojawia się po przekręceniu kierownicy w prawo o około 180-200st.

Rozebrałem środek kierownicy oraz obudowę górną i dolną kolumny. Wydaje mi się że problem znajduje się na przejściu styków kierownicy do części stałej kolumny. Nie mam pojęcia jak te sygnały są przewodzone dalej. 

Co robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Sucks_one napisał:

Cześć,

Pojawiło się nowe niedomaganie aczkolwiek takie z którym można żyć ale jak jest i nie działa to trochę irytuje.

Rozchodzi się o podświetlenie przycisków sterujących znajdujących się na kierownicy oraz klakson.

Działa tylko w jednym położeniu skręconej kierownicy. Na oko wszystko pojawia się po przekręceniu kierownicy w prawo o około 180-200st.

Rozebrałem środek kierownicy oraz obudowę górną i dolną kolumny. Wydaje mi się że problem znajduje się na przejściu styków kierownicy do części stałej kolumny. Nie mam pojęcia jak te sygnały są przewodzone dalej. 

Co robić ?

nigdy czegos takiego nie miałem, ale wygląda na uszkodzony zwijak taśmy. raczej tania i łatwa naprawa https://allegro.pl/oferta/zwijak-tasma-airbag-navara-pathfinder-25567-5x00a-8635713941

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 09:45, Sucks_one napisał:

Faktycznie wygląda jak by ten zwijak był przyczyną.

Dzięki Camo :) 

Na 100 procent jest uszkodzony zwijak można pokusic się o jego rozebranie i naprawę ale przy cenach zamienników średnio się to oplaca,czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest to takie proste jak mogło by się wydawać.

Otóż sam zwijak to niewielki problem w przeciwieństwie do czujnika kąta skrętu albo wychylenia skrętu.

Wszystkie zwijaki jako części zamienne mają większą średnicę korony , w którą wkłada sie czujnik wychylenia skrętu.

Do czego potrzebny jest ów czujnik? Chodzi tutaj o "wspomaganie" wspomagania kierownicy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 11:39, Sucks_one napisał:

Niestety nie jest to takie proste jak mogło by się wydawać.

Otóż sam zwijak to niewielki problem w przeciwieństwie do czujnika kąta skrętu albo wychylenia skrętu.

Wszystkie zwijaki jako części zamienne mają większą średnicę korony , w którą wkłada sie czujnik wychylenia skrętu.

Do czego potrzebny jest ów czujnik? Chodzi tutaj o "wspomaganie" wspomagania kierownicy? 

W pojazdach ze wspomaganiem elektrycznym "pokazuje"sterownikowi abs kat skręcenia kola kierownicy.ale w pathfinderach chyba nie ma go pod zwijakiem przynajmniej napewno nie ma co u mnie. Zamienniki zwijakow pewnie pasują do większej gammy modeli nissana i pewnie mają większe"korony". Pytanie czy większy ten otwor uniemożliwi montaz takiej taśmy na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniemożliwia tylko działanie czujnika.

Ilość pinów w kostkach zgadza się.

Udało mi się znaleźć odpowiedni.

Jak będzie w rzeczywistości dam znać.

PS. Trochę z innej beczki. Jeśli mam system audio Bose to będzie to gdzieś napisane? Model SE (4 głośniki) na 99% nie mam wzmacniacza a na bank nie ma suba. Przymierzam się do wymiany naprawy zmieniarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

który masz rocznik? skoro masz podświetlenie przycisków w kierownicy to chyba po 2008 z tego co pamietam. czyli w USA juz po lifcie. piersze modele w SE i LE zawsze miały Bose. pisało tylko na radiu, obudowie suba w bagażniku po lewej stronie i na wzmacniaczu pod siedzeniem kierowcy. głosniki tez są opisane ale w środku więc bez zdjęcia plastikó nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój SE jest z 2010 roku. 

Na radiu nie ma napisu Bose.

Pieca ani subwoofera nie ma.

Głośniki są mizerne z napisem Nissan 20W.

Mam za to zmieniarkę która nie chce wyrzucić płyty 😁.

W weekend będę rozbierał kanał żeby dostać się do zmieniacza i radia.

Odczuwam silna potrzebę zainstalowania wzmacniacza.

Głośniki z przodu już wymieniłem i wygłuszylem przednie drzwi ale efekt kiepski. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadal czekam na właściwy zwijak. Na dniach już powinien być u mnie. W międzyczasie nie można zwiększać masy w audio. Wszystko bez zmian.....działa w jednej pozycji kierownicy.

Piecyk zamontowałem w konsoli. Głośniki wszystkie wymienione i teraz gra jak należy. Za chwilę przyjdzie sprawna zmieniarka i będę content :)

Niestety konsolę odpinałem z kostek bez odłączenia aku. Po złożeniu wszystkiego w całość pojawiła się migająca kontrolka poduchy.

Nie wiem czy to zbieg okoliczności i jest to wina zwijaka czy po odłączeniu kostek od środkowej konsoli. Niebawem coś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie po odpięciu konsoli wyskakuje błąd poduszki. 

Skasowany kilkukrotnym przekręcaniem kluczyka.

Zwijak doszedł i już zamontowany. Gdyby ktoś potrzebował właściwego to chętnie pomogę.

Te na alle niestety mają inną średnicę korony w którą wkłada się czujnik wychylenia kół/skrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...