Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Komputer


piotr2404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z komputerem lub czymś innym

komputer pokazuje jednostkowe zużycie paliwa na granicy 6-7l/100 nie ważne czy jadę czy stoję po zresetowaniu licznika pokazał 21l i po 30 min jazdy opadło 6.5 nie ma możliwości ustawienia zegarka {bo go nie widać}.

czy jest możliwość zresetowania komputera do ustawień fabrycznych domowym sposobem czy trza jechać do ACO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie bardzo wiem o co pytasz. Note pokazuje tylko średnie spalanie, nie pokazuje bieżącego, chyba że czegoś nie wiem. Zegarek na desce rozdzielczej jest zablokowany fabrycznie jeśli masz godzinę na radiu (systemie mutlimedialnym)

Pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2021 o 17:56, piotr2404 napisał:

komputer pokazuje jednostkowe zużycie paliwa na granicy 6-7l/100 nie ważne czy jadę czy stoję po zresetowaniu licznika pokazał 21l i po 30 min jazdy opadło 6.5 nie ma możliwości ustawienia zegarka {bo go nie widać}.

Note nie pokazuje chwilowego zużycia tylko średnie. Proces uśredniania zaczyna się od chwili zresetowania. Jak masz radio z zegarem, to zegarek w komputerze jest zablokowany. Są sposoby na jego odblokowanie - opisane na forum, pytanie czy warto tym sobie zawracać głowę.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko wiązka radia. Warto zacząć od tego. Na pewno to łatwiejsze, niż demontowanie wskaźników i ingerencja w ich elektronikę aby odblokować zegar.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic ingerować w elektronikę, wystarczy jeden kabelek przeciąć. O ile się nie mylę to jest to opisane na tym forum.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie zegara w desce rozdzielczej Nissan Note.pdf

 Troszkę poszukałem wstecz i wklejam  proces jak uruchomić zegar w Note. Strona 13 temat Zegar na konsoli środkowej w Acenta 

Edytowane przez janio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.09.2021 o 12:06, ranger napisał:

Może tylko wiązka radia. Warto zacząć od tego. Na pewno to łatwiejsze, niż demontowanie wskaźników i ingerencja w ich elektronikę aby odblokować zegar.

A ma ktoś opis kabelów od aku do radia żeby sprawdzić przejścia bo tam ponoć kilka plusów idzie a serwisówka jest po angielskiemu i nie zbyt czytelna (po polsku nie znalazłem) 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, M@reS napisał:

Napisał Ci janio i podesłał dokładny opis co musisz zrobić żeby mieć zegar na liczniku. Więc czego szukasz??

Włączenia radia i żeby grało dłużej niż kilka minut jak się wogóle włączy

A w moim przypadku to odpala się kiedy chce i prosi o kod i pada po kilku minutach 😵😥

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia do Notka z tego rocznika kosztują grosze. Sprawdź wtyczki po demontażu radyjka, jak będą OK to wymień radyjko. Koszt do przyjęcia i skończy się problem :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...