Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QG18DE prawdopodobnie UPG


Devil1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka ,

 

Po wczorajszej jeździe z ok 100km w jedna stronę po dojechaniu z powrotem do miasta usłyszałem dźwięk szklanek i zobaczyłem wylewający się olej ze zbiornika wyrównawczego układu chłodzenia.

Zaznaczę że nie wyskoczyły żadne kontrolki typu brak oleju, za gorący płyn ani check engine wydaje mi się że powiedziała papa uszczelka, a dzis zaczął puszczać delikatny dym biały z rury więc to już na pewno jest uszczelka.

 

Na jakie problemy mogę się natknąć przy wymianie uszczelki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak wiekowym samochodzie może być problem z odkręceniem baranów.. jak będziesz wymieniać może szpilki od baranów to krótsza strona do czapki wchodzi. Ludzie się mylą i potem jest problem z dokręceniem. I nowe uszczelki pod barany. No i kolejność dokrecania czapki i Nm odpowiedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual mam klucz dynamometryczny też, kątomierz też mam tylko te śruby mogą sprawić problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby do czapki dajesz zawsze nowe. Nie ryzykował bym z używanymi. Kątomierz tez potrzebny, w manualu jest opisane ze trzeba dokręcić na 29,4 potem na 58,8 , odkręcić i dokręcić 27,4-31,4 i potem cofnąć o 50 stopni. Nie zapomnij o nowej podkładce pod śruby. Sekwencja dokręcania jest w manualu , jeśli nie ma daj znać to napisze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śruby mam nowe zakupiłem razem z UPG. Jeszcze mam ambitny plan skoro będzie już czapka zrzucona to wymienić pierścienie tłokowe bo puszczają olej kupiłem pierścienie firmy goetze oraz panewki korbowodowe. Mam ten specjalny klucz do ściskania pierścieni. I czapkę pewnie obowiązkowo na planowanie. A o jakiej podkładce mówisz ? Nie ma ich na nowych śrubach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wszystko zostało rozkręcone bez urwania jakiejkolwiek śruby dodatkowo śruby kolektora wydechowego odkręciłem palcami (nie wiem czemu).

Niestety muszę wymienić panewki które zakupiłem jako STD a się okazało że mam nad wymiar +0.25 i dodatkowo na szczęście panewka na pierwszym tłoku się jeszcze nie obróciła ale już była blisko. I teraz się zastanawiam czy nie będzie potrzebny szlif wału. Pierścienie założyłem bez problemu. A co do uszczelki pod głowicą to się okazało że uszczelka się rozdzieliła na dwie części tak jakby była składana z dwóch blaszek. Pierścienie na 1000000% przepuszczały olej bo były tłoki całe uwalone starym przepalonym olejem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto już poskładane okazało się że pierścienie puszczały bardzo dużo oleju UPG się rozczepiła na kilka płatów panewka na pierwszym tłoku już była na śmietnik, okazało się że wał był po szlifie i potrzebne były panewki nad wymiar +0,25 niedostępne u nas musiałem je ściągać od producenta z Niemiec Kolbenschmidt  ogólne wszystko prawie chodzi ok tylko obroty na jałowym są trochę za niskie  bo ok 550 rpm po chwili skacze na 750-800 ale jest to nie normalne jakie macie sposoby na ustawienie obrotów na jałowym ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...