Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana opon Nissan Pulsar 205/60r16


Markus79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko.

Obecnie mam opony 195/60r16 i chciałbym wymienić je na opony 205/60r16.

i tu jest moje pytanie, czy na felgi 16 mogę założy opony 205/60 ?

Czy nie będzie z tym problemu ?

Może ktoś ma na tych felgach takie opony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Markus79 napisał:

Witam.

Mam pytanko.

Obecnie mam opony 195/60r16 i chciałbym wymienić je na opony 205/60r16.

i tu jest moje pytanie, czy na felgi 16 mogę założy opony 205/60 ?

Czy nie będzie z tym problemu ?

Może ktoś ma na tych felgach takie opony ?

TUTAJ  masz już przygotowaną konkretną odpowiedź.

Natomiast poniżej masz odpowiedź ze strony Oponeo

obraz.thumb.png.d26d7bd1cdeb3f59f71feb0e4e4a56b5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 24.09.2021 o 19:30, tomkek1912 napisał:

Ja mam 205/55.

Mam też takie opony i dzisiaj sprawdzałem prędkość jaką pokazuje licznik a jaką gps w mapach google i przy licznikowym 50 km/h gps 46km/h a przy 100 km/h gps 92/h i tak samo na radarach wyświetlających prędkość . Poprzednie auto (scenic 2) też zawyżało prędkość ale nie tak dużo jakieś 3-4 kilometry przy 100km/h. Czy to norma w nissanie???

Edytowane przez manual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, manual napisał:

Mam też takie opony i dzisiaj sprawdzałem prędkość jaką pokazuje licznik a jaką gps w mapach google i przy licznikowym 50 km/h gps 46km/h a przy 100 km/h gps 92/h i tak samo na radarach wyświetlających prędkość . Poprzednie auto (scenic 2) też zawyżało prędkość ale nie tak dużo jakieś 3-4 kilometry przy 100km/h. Czy to norma w nissanie???

U siebie także zauważyłem zawyżanie i średnio to jest 4-6km/+- więcej niż na gps. Z tym, że google maps podobno zmieniło nieco obsługę gps. Ale auto i tak zawyża. Z jednej strony może i dobrze, niż dobicie o te kilka km/h na pomiarze np. UltraLyte ;)

Edytowane przez ExploRer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2022 o 20:07, manual napisał:

Mam też takie opony i dzisiaj sprawdzałem prędkość jaką pokazuje licznik a jaką gps w mapach google i przy licznikowym 50 km/h gps 46km/h a przy 100 km/h gps 92/h i tak samo na radarach wyświetlających prędkość . Poprzednie auto (scenic 2) też zawyżało prędkość ale nie tak dużo jakieś 3-4 kilometry przy 100km/h. Czy to norma w nissanie???

Na std oponach też jest duży błąd, który jeszcze rośnie na 205/55. Zobacz co jest przy licznikowych 140km/h - dopiero są jaja. Niestety rozkalibrowuje to też rzeczywisty dystans pokonany przez auto, bo ten na std oponach jest całkiem spoko. Spróbuj auto rozpędzić do gps-owych 120km/h i zobacz co pokaże zresetowany licznik średniej prędkości. Na fabrycznych 195/60 jest w miarę ok, na 205/55 spora różnica. Zatem poszukanie ustawienia tych, bądź co bądź, homologowanych opon w Consulcie to może być niezły pomysł 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...