Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skaczące napięcie...


plumaS
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie pomóżcie bo już nie mam pomysłów co dalej robić.

Od pewnego czasu mam wahania napięcia w samochodzie, objawia się to czasami mrugającymi światłami, kiepskim wspomaganiem - luźna kierownica, samochód jeździ trochę zmulony - nie ma takiego przyspieszenia jak od razu po uruchomieniu samochodu. Napięcie na akumulatorze sprawdzane normalnym miernikiem i jest ok. Posiadam miernik w zapalniczce i jak odpalam samochód jest wszystko ok.  Po przejechaniu 100 m lub 1000 m napięcie spada i skacze pomiędzy 12,5V - 13,5V, nigdy nie podbija do 14V, dodam że przed wakacjami w alternatorze został wymieniony regulator napięcia, kilka tygodni temu zostały wyczyszczone masy na silniku - skrzyni oraz na karoserii - podłużnicy, tylko te znalazłem. Pasek, napinacz i rolka wymienione na nowe, wczoraj wymieniony kabel masowy - dokładnie wyczyszczony i dalej to samo. 

 

Już nie mam pomysłu co może być przyczyną. Niektórzy mówią, że to dalej alternator inni, że masa gdzieś ucieka i aby zrobić nową masę lub wymienić kabel z alternatora do akumulatora.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez plumaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bubuss napisał:

Moim zdanie trzeba do elektryka podjechać żeby pomierzyć cały samochód. Może jeszcze coś z akumulatorem jest nie tak. Ale trzeba pomierzy auto

Za tydzień jestem już umówiony z elektrykiem, aku wymieniane półtora roku temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...