Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zamek w drzwiach kierowcy


Gość schulla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie mogę otworzyć wlewu ,a co do zamka nawet wd40 powinno pomóc ,wciśnij słomke i zrób psik psik,za to klapka wlewu przymarza mi od dołu na całej długości troche lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo
ja nie mogę otworzyć wlewu ,a co do zamka nawet wd40 powinno pomóc ,wciśnij słomke i zrób psik psik,za to klapka wlewu przymarza mi od dołu na całej długości troche lipa

 

Mi tez tak klapka przymarza, ale wtedy stukam w nia piescia tak jakbym chcial ja zamknac, lud sie lamie i kruszy i juz bez problemu otwieram.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietia_pk

Pierwsza metoda noszenie zapalniczki w kieszeni i grzanie kluczyka i zamka (dziś z rana musiałem stosować do zamka w garażu :( )

2.noszenie w kieszeni !!! odwrażacza do zamków ale podobno działa źle na zameczki

3. Przesmarowanie zamków na zime specjalnym smarem chyba na bazie silikonu ale nie pamiętam jak się nazywa

a i posmarowanie uszczelek wazeliną techniczną (albo jakimś nowszym wynalazkiem) żeby nie przymarzały do nadwozia

 

a i jeszcze jedno zawsze możesz wejść przez tylne dzwi :) ale to byłby obciach jak byś codzienie tak wchodził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko i wylacznie problem otwierania drzwi wystepuje od strony kierowcy (nie wiem dlaczego tylko tutaj) :? i czesto musze sie gramolic od prawej strony. Czasami jednak pomaga podgrzanie kluczyka, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamków się zgodzę choć ja mam centralny sterowany pilotem więc problem póki co nie istniej chyba że akumulator zaliczy padaczke ale klapka wlewu no tu jest gorzej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietia_pk

Ja też mam centralny:) ale w dzwiach do garażu nie mam;(

NaAx widocznie zamek od strony częściej otwierasz od innych zamków :) i jest barzdziej zużyty ma wieksze luzy bardziej chłonie wilgoć i ma co w nim zamarznąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Widzę,że to normalna przypadłość w sunny.

Najbardziej ubawiło mnie to

 

a i jeszcze jedno zawsze możesz wejść przez tylne dzwi ale to byłby obciach jak byś codzienie tak wchodził

 

Mam sedana i mimo tego,że jest tam otwór wielkości szyperdachu,to myślę,że trzeba byłoby się nieźle nagimnastykować.Mam nadzieję,że sytuacja mnie do tego nie zmusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.Widzę,że to normalna przypadłość w sunny.

Wydaje mi się, że nie jest to przypadłość Sunny ale samochodów starszych które mają powyrabiane zamki i tyle... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie w każdym.Poprzednio miałem dużo starszego VW i nigdy nie miałem problemu z przekręcaniem kluczyka w zimie.Co prawda tam był problem z naciskaniem dźwigni klamki,ale kluczyk zawsze przekręcał.

Sunny mam dopiero kilka miesięcy i po pierwszych mrozach byłem zaskoczony.Pewnie nie raz mnie jeszcze zaskoczy tej zimy(aby na plus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...