Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sterownik silnika MEC32 220; problem z wkręcaniem na obroty; immobilizer


scyzoryvc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem Almery N16 2003r 1.8 116KM. W sierpniowy dzień auto zostało praktycznie unieruchomione. Silnik na biegu jałowym pracuje normalnie, ale przy dodawaniu gazu szarpie, dusi, śmierdzi jak z silnika piły spalinowej. Przy dodawaniu gazu pstryka (zapala się i gaśnie) check engine. Jest to błąd położenia wału. Czujnik był podmieniony z czujnikiem położenia wałka rozrządu - efekt bez zmian. Kupiłem nowy "noname" to auto w ogólne nie odpaliło. Ostatecznie wymieniłem na nowy czujnik położenia wałka, a tam problemów nie robił.  https://photos.app.goo.gl/dfgqtmekQczJ5uRx9 Tutaj jest filmik jak się to zachowuje (mam nadzieję, że można go odtworzyć). 

Dodatkowo pojawił się problem immobilizera. Przy próbie odpalania samochodu czasami nie można go odpalić aż za którymś razem zaskoczy.

Obecnie przy palącym się check engine samochód wchodzi na obroty normalnie. Po skasowaniu dzieje się tak jak na filmiku. Sterownik silnika to MEC 32 220. Podejrzewam, że MEC 32 221 nie będzie pasował. 

 

Jeśli temat już był a moja lupka nie znalazła to przepraszam

Proszę o pomysły i rady co się dzieje z tym samochodem. 

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...