Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ile czasu ma aso na usunięcie usterki?


m@rcin sz-n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
koledzy mam prośbę🙏
Sprawcie w swojej książce gwarancyjnej ILE CZASU MA ASO NA USUNIĘCIE USTERKI
moja jest w aso i nie mam jak sprawdzić ,a teraz fakty.
Zauważyłem usterkę w kwietniu na nie prawidłowym działaniu wskazówki od chłodzenia silnika(ta mała na lewym zegarze ;) ) zacinała się ,stała w pozycji 1/4 mimo że silnik dawno osiągnął swoją temperaturę i nagle wskakiwała na prawidłową pozycję ,lub nie ruszała się wcale mimo przejechania kilkunastu kilometrów.
Aso zatwierdziło usterkę, wymienili całe zegary, usterka nadal ,decyzja Centrali wymienić moduł ECU, usterka nadal występuję. Centrala juz rozkłada ręce nie mają pomysłów, sprawdzili kable czujniki wszystko jest OK.
Auto stoi od 12 Września , nadal je testują i nadal usterka występuje.

link do filmu
 

 

Edytowane przez m@rcin sz-n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 19:18, m@rcin sz-n napisał:

Cześć.
koledzy mam prośbę🙏
Sprawcie w swojej książce gwarancyjnej ILE CZASU MA ASO NA USUNIĘCIE USTERKI
moja jest w aso i nie mam jak sprawdzić ,a teraz fakty.
Zauważyłem usterkę w kwietniu na nie prawidłowym działaniu wskazówki od chłodzenia silnika(ta mała na lewym zegarze ;) ) zacinała się ,stała w pozycji 1/4 mimo że silnik dawno osiągnął swoją temperaturę i nagle wskakiwała na prawidłową pozycję ,lub nie ruszała się wcale mimo przejechania kilkunastu kilometrów.
Aso zatwierdziło usterkę, wymienili całe zegary, usterka nadal ,decyzja Centrali wymienić moduł ECU, usterka nadal występuję. Centrala juz rozkłada ręce nie mają pomysłów, sprawdzili kable czujniki wszystko jest OK.
Auto stoi od 12 Września , nadal je testują i nadal usterka występuje.

link do filmu
 

 

co jest z Wami nikt nie ma książki gwarancyjnej??????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grisza76 napisał:

Sięgnij do przepisów z rękojmi.  Wówczas mają 2 tygodnie od zgłoszenia usterki.

 

ok, a co mówi książka ?
aso pewnie będzie się tym sugerować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę ponownie - gwarancja to dobrowolna odpowiedzialność producenta. Może dać dowolny termin.

Rękojmia - ustawowa odpowiedzialność sprzedawcy do usunięcia wady / dostarczenia nowego produktu wolnego od wad / zwrotu pieniędzy w ciągu max 14 dni od dostarczenia wadliwego przedmiotu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrałem auto 
odpowiedz ASO na temat czasu usunięcia usterki jest taka
w jak najkrótszym terminie 
jaka jest Waszym zdaniem najkrótszy czas?
tylko był uśmiech z strony serwisu
Gwarant robi sobie co chce 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, m@rcin sz-n napisał:

tylko był uśmiech z strony serwisu
Gwarant robi sobie co chce 
 

Dlatego cały czas powtarzam: RĘKOJMIA.

Jak zetrzeć ten uśmieszek z twarzy? Dostarczając samochód, składasz za potwierdzeniem u nich pismo z żądaniem usunięcia usterki w ramach rękojmi. Oczywiście powinieneś wskazać preferowany sposób usunięcia usterki (naprawa) lub alternatywny (np. wymiana samochodu / rekompensata finansowa). Niech korbią, jak to ugryźć.

Oczywiście - o ile jeszcze nie minęły 2 lata od zakupu. Od terminu 2-letniego odliczasz oczywiście czas, który samochód spędził w serwisie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Grisza76 napisał:

Dlatego cały czas powtarzam: RĘKOJMIA.

Jak zetrzeć ten uśmieszek z twarzy? Dostarczając samochód, składasz za potwierdzeniem u nich pismo z żądaniem usunięcia usterki w ramach rękojmi. Oczywiście powinieneś wskazać preferowany sposób usunięcia usterki (naprawa) lub alternatywny (np. wymiana samochodu / rekompensata finansowa). Niech korbią, jak to ugryźć.

Oczywiście - o ile jeszcze nie minęły 2 lata od zakupu. Od terminu 2-letniego odliczasz oczywiście czas, który samochód spędził w serwisie. 

na chwilę obecną złożyłem skargę na nie wykonanie naprawy w centrali , zobaczymy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...