Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dołożenie czujników parkowania poza ASO a Fabryczna Gwarancja


Pleur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W niedalekiej przyszłości planuję dołożyć czujniki parkowania. Fakt posiadania kamery cofania jest jak najbardziej Ok, lecz w nocy na nieoświetlonej lub słabo oświetlonej drodze obraz z kamery jest słaby. Dzwoniłam do dwóch ASO Nissan, jednego w Kielcach, drugiego tam, gdzie kupowałam auto i za czujniki z montażem wołają od 1100 zł do 1500 zł, zależy czy z brzęczykiem czy z jeszcze z wyświetlaczem. Z tego co słyszałam to będą  jakieś steelmaty lub cobry ? Czyli to Nissan OEM ? Nie wiem jak to montują, czy tak jak fabrycznie czy wszystkie cztery w tym czarnym plastiku.   Jeżeli bym sobie zamontowała poza ASO to mogą się doczepić??? Wiadomo zdecydowanie niższy koszt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytaj czy te dołożone samemu będą działać identycznie jak te w ASO.
W Toyocie montowałem dodatkowe czujniki w ASO i mam z nich grafikę na fabrycznych wyświetlaczach samochodu nałożoną na obraz z kamery, dźwięk ostrzeżenia jest emitowany przez fabryczną instalację.
Montaż samych czujników też w tych samych miejscach co fabrycznie.
Ogólnie jestem zadowolony.
W innym samochodzie mam dołożone czujniki z Allegro i zbudowany wyświetlacz nad lusterkiem wstecznego.
Oba systemy zdają egzamin ale ten montowany w ASO jest poprostu bardziej estetyczny.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Niebawem wybieram na przegląd gwarancyjny do ASO i będę go do doposażać: przednie i tylne czujniki parkowania z montażem koszt ok. 1600,00zł. Pytałam o technologie, jeżeli chodzi z zewnątrz ma być jak fabrycznie. W środku auta w narożniku będzie wyświetlacz i będzie pokazywać który aktualnie czujnik działa.   Nie zapytałam... a  kamera cofania również będzie pokazywać obraz na tym dużym wyświetlaczu jak  dotychczas przy wstecznym ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sobie wcisnąć takiej tandety za 1600zł.
!!!
Za te pieniądze to powinni zintegrować wyświetlanie czujników na fabrycznym wyświetlaczu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do 3 salonów (serwisów) Nissana... w każdym powiedzieli, że nie ma możliwości integracji czujników z fabrycznym wyświetlaczem. Wszędzie tylko mówili albo czujniki akustyczny lub te z dodatkowym wyświetlaczem... Nie znam się na tym i nie wiem czy jest możliwość integracji ... jak w ASO się nie da... albo mi tak powiedzieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie dziwi Cię, że fabrycznie jest to na wbudowanym wyświetlaczu?
Chcesz założyć za 1600zł. takie jak na Allegro za 200zł.
Nawet na Alliexpres są czujniki co wyświetlają na fabrycznym wyświetlaczu zasięg czujników na przód i tył za mniej niż pół ceny którą chce ASO

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ASO idzie po najmniejszej linii oporu ?  Skoro można czemu tego nawet nie proponują ?   Podzwonię jeszcze po innych i popytam o możliwość integracji wyświetlania czujników na fabrycznym wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nigdzie możliwości integracji w fabrycznym wyświetlaczem. Jedyne co się różni to cena... Co salon to pada inna kwaota. Przednie i tylne czujniki z wyświetlaczem oraz montażem od 1600 do ponad 3700 zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem , czy masz J11 czy J12. Jeżeli J11 - to czy nie myślałeś żeby kupić używane czujniki i wiązkę z alledrogo i dać to założyć w ASO? Niech podadzą Ci nr części i zamów. 

Ja bym sobie za takie pieniądze nie dał zakładać jakiejś partyzantki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie złamie zasad forum ale zobacz w link, że są gotowe zestawy czujników przód i tył z wyświetlaniem na fabrycznym wyświetlaczu, wpina się tylko dedykowaną wtyczkę do instalacji w samochodzie i działa.
Wkleję link do przykładowej oferty, możesz o szczegóły dopytać sprzedawcę.

https://a.aliexpress.com/_vMP23i

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...