Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

KONTROLKA AIRBAG - RESET PO WYSTRZALE ?


Gość yarko73

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Miałem kolizję i wystrzeliła poduszka kierowcy. Poduszkę wymieniłem, podłączyłem.Natomiast kontrolka Airbag nie gaśnie. Czy jest to wina sterownika tzn. czy sterownik też muszę wymienić???? Czy wystarczy zresetować błąd komputera???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,sama poducha nie starczy,reset kompa również nie...trzeba rozebrać sterownik i zrobić wpis do eproma z bezwypadkowego i oczywiście takiego samego auta.Zajmuję sie tym z reguły warsztaty elektryki samochodowej,lub nawet niektóre serwisy RTV.Koszt tej usługi wacha się w cenie od 50 do 100zł.Pozdrawiam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

dokładnie, sterowniki są teoretycznie jednorazowe, błędu po wystrzeleniu poduszki nie da się skasować komputerem diagnostycznym. Tak jak napisał kolega trzeba wgrać "czystą pamięć" przeprogramowując eeprom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Pytanie dotyczące poduszek. U mnie poduszka po stronie pasażera w lewym górnym rogu odstaje od deski na około 1mm Czy może to świadczyć o tym że mam tam atrapę a nie poduszkę? Lampka airbagu gaśnie po ok. 7s. Szyby mam wszystkie orginalne ale prawym przodem auto było stuknięte :( (są nieduże ślady naprawy blacharskiej) Można samodzielnie sprawdzić czy są poduszki? I jeszcze jedno. Podczas wypadku odpalają wszystkie poduszki czy tylko te gdzie siedzi człowiek? Bo u mnie są 4PP a tylko ta jedna wygląda podejrzanie. :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaś kontrolka AirBag ciągle miga. Co to może być i co robić ? :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne że odstaje, ale nigdy nie wiadomo co jest pod plastikiem. Spróbuj wyciągnąć schowek, będziesz mógł wtedy od dołu dostrzec, czy żółta wtyczka jest podpięta do poduszki i czy gniazdko na poduszce nie nosi śladów topienia. Podczas wystrzału poducha ma wysoką temperaturę i większość wtyczek jest nadtopiona. Jeżeli masz rezystor, to będzie on na końcu żółtego przewodu, wtedy nic do poduchy wpięte nie będzie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bombel: próbuję zobaczyć jak to wygląda na tej aukcji ale mam internet przez blue connecta i strasznie długo trwa otworzenie zdjęcia :| (już 15 min. czekam) Moja nyska jest z 98r. Do serwis: zaglądałem tam przy okazji wymiany filtra i nic nie było nadtopione :) Ale jakieś papierowe "metki" na kablach są,dobrze to czy źle? A poduszki zawsze razem się odpalają? W niektórych autach są takie żółte znaczki przy zapięciach pasów po wystrzale poduszek,Primki też tak mają? Przyglądałem się ale nic nie zauważam.

 

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2009 18:48 ]

Do serwis: poduszka to to takie szare-siwe coś?

 

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2009 18:55 ]

Do serwis: poduszka to to takie szare-siwe coś?

 

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2009 18:58 ]

Do serwis: poduszka to to takie szare-siwe coś?

 

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2009 20:49 ]

Do bombel: otworzyłem to zdjęcie :D Nie chodziło mi o to że poduszka jest zamontowana na desce tylko że między poduszką a deską są szpary ale chyba ten typ tak ma :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis, Mam taki problem jak poniżej i nie wiem co z tym moge zrobić POMOCY,czy musze wymienić sensor? gdzie nie napisze to mi usuwają posta...

 

CODE001:

0071 AIRBAG MODULE [OPEN]

CODE002:

NO DTC IS DETECTED.

FURTHER TESTING

MAY BE REQUIRED

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...