Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czyszczenie wtryskiwaczy


norvik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym przeprowadzić za pomocą płynu Tec2000, czyszczenie wtryskiwaczy w T31 silnik M9R, ale nie do końca wiem w które przewody paliwowe się wpiąć. Które rurki z filtra są zasilaniem i powrotem.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiamdc13e53360980e346b4eac2dba6e95e3.jpg

 

Wysłane z mojego MI 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ruchome obrazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć - czy  ktoś  z Was  robił  czyszczenie wtryskiwaczy tymi  wynalazkami w  silniku 2.2 dCi.

Zastanawiam się nad  takim zabiegiem  w moim T30. Na liczniki 240k - pytanie  czy  takie czyszczenie coś pomoże czy wykończy wtryski?

Auto zaczyna trochę  dymić  przy  "dynamicznym" :)dodawaniu gazu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srodek jest zalecany raczej jako profilaktyczny a nie usuwajacy ciezsze 'schorzenia',
przyczyny 'dymienia' moga byc rozne od zwyklego zanieczyszczenia wtryskiwaczy
i z tym preparat sobie nie poradzi ale... TEN p. Duda (przypadkowa zbieznosc ; )  wydaje sie waiarygodny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Witam jakie zostały użyte grubości węży i jakie potrzebne są przejściówki do podłączenia zestawu? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 9.01.2022 o 12:22, jarekft napisał:

przesyłam filmiki ja to robię profilaktycznie raz w roku w każdym moim aucie

czyszczenie wtryskow 1x w roku to strata czasu

W dniu 3.07.2023 o 20:29, szorstki napisał:

jakie zostały użyte grubości węży i jakie potrzebne są przejściówki do podłączenia zestawu?

wezyki cos okolo 10 mm (zewnetrzna), wew. srednica tak ze ciasno wchodzi olowek ( (przepraszam za porownanie ale nie mam czym zmierzyc), na wezyku jest nadruk 7x10 zatem dedukuje ze dot. przekrojow (kupowane w Castoramie),

problemem moga byc 'przejscowki', musialem zastosowac 3 rozne rodzaje, wymiary zdaje sie od 5,4 mm do 6 mm, warto tez miec trojnik poniewaz sa 2 powroty paliwa i nalezy je zebrac przed odprowadzenim do filtra paliwa

moje auto to MY '11, przebieg 116 000 km, zastosowany preparat to TEC2000, puszka o poj. 0,375 ml, silnik na wolnych obrotach pracowal ok. 20 min, po procedurze filtr czysty jak nowy (ostatnie zdjecie) co raczej dobrze swiadczy o stanie silnika

IMG-1890-2.jpg

IMG-1893-2.jpg

IMG-1895-2.jpg

Edytowane przez borge
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...