Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Głuche buczenie podczas przyśpieszania, łożysko?


eryk93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu słyszę jakby w prawym przednim kole takie głuche buczenie "szumienie". Słychać to podczas cofania, przyśpieszania jak i jazdy bez gazu. 

Miał ktoś może taki problem? 

 

PS:  Wymieniając łożyska wymianiać oba z przodu rozumiem?

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jaka mam gwarancję, że za chwilę mi drugie nie siądzie? 

Właśnie dlatego wolę wymienić oba, zapłacić raz za robotę i mieć już spokój na dłużej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zbędne.

Ale jak już podchodzisz tak zapobiegliwie to wymieniaj łożyska na oryginalne bo z zamiennikami różnie bywa.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być łożysko. No i są dwie szkoły, wymieniasz tylko to co siadło, albo wymieniasz wszystkie 4, bo wszystkie mają mniej więcej ten sam nalot i jeśli faktycznie mają spory wiek (u mnie wymiana była przy około 230k), to jest sens wymienić i mieć spokój. Wkładałem SKF u siebie.

U mnie z przodu zupełnie zapiekło się łożysko na półosi z przodu i aby to ruszyć to cała półoś razem ze zwrotnicą były wyjmowane aby to wypchnąć na prasie. Poleciały oba czujniki ABS z przodu, uszkodzeniu uległa osłona jednego sworznia wahacza. Tak więc jeśli to nie było ruszane nigdy, możesz się nastawić na kłopoty przy demontażu i konieczność inwestycji w dodatkowe elementy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, na skf ile km już zrobiłeś? Brak problemów? 

Myślałem o firmie Optimal w sumie 

 

Różne opinie o skf czytałem 

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eloar napisał:

 

U mnie z przodu zupełnie zapiekło się łożysko na półosi z przodu i aby to ruszyć to cała półoś razem ze zwrotnicą były wyjmowane aby to wypchnąć na prasie. Poleciały oba czujniki ABS z przodu, uszkodzeniu uległa osłona jednego sworznia wahacza. Tak więc jeśli to nie było ruszane nigdy, możesz się nastawić na kłopoty przy demontażu i konieczność inwestycji w dodatkowe elementy.

Jeśli robileś to samodzielnie bez odpowiednich  narzedzi i doświadczenia to mogły takie rzeczy mieć miejsce.

Ale jeśli zleciłeś to mechanikowi to jest to niedopuszczalne!

Na wszystkie te problemy są odpowiednie narzędzia i sposoby i każdy dobry mechanik bez problemu da radę temu.

Ja z przodu wymieniałem już w T31 trzy razy łożyska z piastą samodzielnie,bez żadnych problemów ,jest to na prawde w tym aucie bardzo prosta czynność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest w sumie identyczna jak w qashqaiu, patrząc po yt nie jest to skomplikowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj pary, to bez sensu. Najczęściej duzo szybciej padają prawe. (studzienki dziury itp)

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę rozmyślałem i wymienię jednak 1, sama część ok 280zł więc w sumie lepiej na tym wyjdę.

Dzięki piękne ;)

 

PS: Jest możliwość, że to jednak nie łożysko? Wolałbym rozważyć również inne opcje przed wizytą w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eryk93 napisał:

Trochę rozmyślałem i wymienię jednak 1, sama część ok 280zł więc w sumie lepiej na tym wyjdę.

Dzięki piękne ;)

 

PS: Jest możliwość, że to jednak nie łożysko? Wolałbym rozważyć również inne opcje przed wizytą w warsztacie

Zmartwię Ciebie..

Za 280 zł dobrego łożyska z piastą do T31 nie kupisz..

Tak leciutko minimum x 2 musisz tą kwotę pomnożyć za dobre  łożysko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrek3 napisał:

Zmartwię Ciebie..

Za 280 zł dobrego łożyska z piastą do T31 nie kupisz..

Tak leciutko minimum x 2 musisz tą kwotę pomnożyć za dobre  łożysko..

Jestem tego świadom, budżet niestety pozwala mi aktualnie na taki zakup. Rocznie robię ok 12tys, jeśli łożysko wytrzyma te 30tys km, to będę zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem - wymieniałem 3 razy z przodu łozyska i mam z tego tytułu swoje przemyslenia.

Ostatnim razem zmieniałem nie dlatego ,ze łożysko buczało ale drżała kierownicy przy hamowaniu.

Winna temu była  piasta z ktora łozysko na przodzie jest zmieniane.

W tych tańszych zestawach łozysko+ piasta materiał piasty jest jak z plasteliny,wystarczy wpaść w dziure na drodze i od razu piasta skrzywi się .A do niej dokrecona jest tarcza hamulcowa..

Dlatego warto dołozyć wiecej i kupic najlepiej łożysko +piaste jaka idzie na pierwszy montaż.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, piotrek3 napisał:

Dlatego warto dołozyć wiecej i kupic najlepiej łożysko +piaste jaka idzie na pierwszy montaż.

Jakiej firmy kupowałeś te droższe? Jeśli warto, to postaram się zwiększyć budżet 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, eryk93 napisał:

Dzięki wielkie, na skf ile km już zrobiłeś? Brak problemów? 

zrobiłem około 30k i żadnych problemów. Jestem zadowolony z wymiany.

 

18 godzin temu, piotrek3 napisał:

Ale jeśli zleciłeś to mechanikowi to jest to niedopuszczalne!

łożyska wymieniał warsztat, bo akurat nie miałem sam na to czasu. Czujniki ABS były zapieczone i nie dziwię się, że się połamały przy próbie demontażu. Uszkodzenie manszety sworznia wahacza to też paskudna kwestia i sam umiałem zdjąć wahacz bez dotykania sworznia, a tam poszły widełki w ruch. Sworzeń wymieniony cały w ramach reklamacji, tylko długo czekałem aż 555 będzie znowu dostępny.

 

14 godzin temu, piotrek3 napisał:

Za 280 zł dobrego łożyska z piastą do T31 nie kupisz..

SKFy kosztowały mnie ~300pln za sztukę. Miałem dotąd tylko dobre doświadczenia z łożyskami SKF. Jeśli zaczną stwarzać problemy to najwyżej wymienię ponownie. Za samo logo nissan na części nie ma sensu płacić tyle, co można zapłacić za komplet na wszystkie 4 koła. No i cena ~1700 nieźle naciągana skoro ta sama część na amayama kosztuje 165$.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem coś ok 500zl, 600 to taka górna granica już na przyciśnięcie pasa..

Skłonię się ku skf, myślałem o FAG ale ciężko dostać.

 

W jakich sklepach zamawiacie części ? Prócz iparts

 

Aktualnie mam w koszyku to łożysko: https://www.iparts.pl/czesc/lozysko-kola-skf-vkba6996,0-50-vkba6996-713224.html

Myślę, że będzie ok

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Eloar napisał:

cena ~1700 nieźle naciągana skoro ta sama część na amayama kosztuje 165$.

Fakt, drogo ale w ASO jeszcze drożej..

A co do  Amayama...

Czy to przypadkiem nie jest cena netto  w dodatku jeszcze bez kosztu wysyłki,cła i podatku Vat???

P.S.

Dobre ostatnio opinie zbieraja produkty niemieckiej f-my Meyle..Maja tez te łożyska z piastą w rozsadnej cenie.

Edytowane przez piotrek3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, piotrek3 napisał:

Dobre ostatnio opinie zbieraja produkty niemieckiej f-my Meyle..Maja tez te łożyska z piastą w rozsadnej cenie.

Brałem je pod uwagę, ostatecznie zamówiłem jednak SKF za 309zł + smar miedziany w sklepie do którego zostawiłeś link, zobaczymy jak to będzie chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piotrek3 napisał:

Czy to przypadkiem nie jest cena netto  w dodatku jeszcze bez kosztu wysyłki,cła i podatku Vat???

tak to jest cena "netto", czyli bez VAT, cła i przesyłki, ale też jest to cena detaliczna. Brutto to +4% cła i +23% VAT. No nijak nie robi mi się ze 165$ około 425$ (~1700pln).

Cenowo widzę Meyle nie jest wiele więcej niż SKF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF to dobry produkt, posłuży długo jeśli zostanie zamontowany zgodnie ze sztuką.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, manix napisał:

SKF to dobry produkt, posłuży długo jeśli zostanie zamontowany zgodnie ze sztuką.

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka


 

Przede wszystkim kiedy to będzie oryginalne łożysko SKF -bo niestety są one masowo podrabiane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko jest podrabiane, od spinek, przez oleje, po samochody ;)

Wysłane z mojego SM-A528B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie wymiany, niestety korozji było tyle, że ułamał mi się czujnik ABS, jakiej firmy zamiennik polecacie? Nissanowski kosztuje prawie 2.5tys, konieczny zamiennik do 200zł

Edytowane przez eryk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujniki sa tanie.

Zamiennik kupisz za 50 zł a używany oryginalny 20-50 zł.

Zobacz np.na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...