Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automat Xtronic-tekna CVT


Jaco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie wymiany oleju w skrzyni automatycznej w X-trialu 2014. Po jakim okresie eksploatacji powinno wymienić się olej w skrzyni bezstopniowej xtronic cvt .Oraz jaki olej jest zalecany? Nic się nie dzieje jeszcze ale przebieg auta 204tyś.km i już niebawem  będzie miał 8 lat. A nie wiem i nie jestem pewien czy wcześniej i kiedy była dokonana wymiana, jestem w posiadaniu Xksa  od 1.5 roku. Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez Jaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakim okresie to nikt Ci nie powie, producent zaleca tylko okresowe sprawdzanie. To co ja się orientowałem dzwoniąc do różnych serwisów to mówili o 10000 tyś. km choć i to nie jest regułą. Co do oleju to tylko oryginał "NISSAN CVT Fluid NS-3" A koszt mi powiedzieli w serwisie ok. 2700 zł. brutto. A poza serwisem około 55-65% ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, posiadam X-Traila takiego jak Jaco. Zdecydowałem się na wymianę oleju w skrzyni przy 120000 km, profilaktycznie dla przedłużenia żywotności skrzyni. Nissan nie zaleca wymiany oleju, natomiast japoński producent skrzyni (nie pamiętam nazwy, ale dobry zakład samochodowy może to sprawdzić w ich systemie) rekomenduje wymanię przy 80000 km. Kolejnej co 60000 km. Zrobiłem wymianę u dealera Nissana w Tarnowie i była to wymiana dynamiczna, olej zamiennik, ale o parametrach takich jak oryginał. Koszt wymiany: olej 11,5L Ravenol 1000zł + wymiana, oryginalny olej 2 x drożej. 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...